Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
AstraZeneca не поставить обіцяну кількість вакцин в ЄС в ІІ кварталі

AstraZeneca не поставить обіцяну кількість вакцин в ЄС в ІІ кварталі

Обсяг поставок буде удвічі меншим

AstraZeneca не поставить обіцяну кількість вакцин в ЄС в ІІ кварталі
фото foter.com

AstraZeneca повідомила ЄС, що поставить в блок менше половини обсягу вакцини проти COVID-19, ніж було домовлено у другому кварталі. Про це Reuters повідомив офіційний представник ЄС. Агентство зв’язалось з представниками виробника, які не спростували того, що сказав чиновник, однак додали, що компанія прагне підвищити продуктивність, щоб доставити обіцяні 180 млн доз.

Очікуваний дефіцит, який відбудеться слідом за скороченням поставок в І кварталі, може негативно вплинути на здатність ЄС виконати поставлене завдання по вакцинації 70% дорослих до літа.

Джерело Reuters уточнило, що AstraZeneca поставить «менше 90 млн доз у ІІ кварталі». Між тим компанія зобов’язувалась доставити в блок 180 млн доз у вказаний період.

Нагадаємо: у січні AstraZeneca попередила ЄС, що не виконає свої зобов'язання в І кварталі через виробничі проблеми. Виробник також повинен був доставити 30 млн доз в останньому кварталі 2020 року, але цього не зробив, оскільки його вакцина ще не була схвалена ЄС.

В цілому, загальний обсяг поставок AstraZeneca в ЄС до кінця червня може скласти близько 130 млн доз, що набагато нижче 300 млн, які компанія обіцяла поставити блоку на той час.

Нагадаємо: 22 лютого в Україні зареєстровано вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) для екстреного медичного застосування проти COVID-19. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті