Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Для запуску Бюро економічної безпеки знадобиться близько пів року

Для запуску Бюро економічної безпеки знадобиться близько пів року

Для роботи потрібно не менше 30% особового складу

Для запуску Бюро економічної безпеки знадобиться близько пів року
Фото: sfs.gov.ua

Бюро економічної безпеки (БЕБ) зможе запрацювати не раніше, ніж через шість місяців. Про це розповів голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник, повідомляє Укрінформ.

«Щоби БЕБ почав функціонувати, потрібно пів року, аби запрацювало не менше 30% особового складу», – заявив він.

Мельник додав, що після підписання закону «Про Бюро економічної безпеки» президентом ДФС буде поступово передавати свої функції до новоствореного органу.

Наприкінці січня Верховна Рада ухвалила закон «Про Бюро економічної безпеки», який передбачає ліквідацію податкової міліції та передачу повноважень із розслідування економічних злочинів від СБУ, ДФС та інших служб до новоствореного органу.

Максимальна кількість працівників БЕБ становитиме не більше 4 000 осіб зі створенням у його складі підрозділів детективів-аналітиків і внутрішнього контролю. Набір працівників передбачається на конкурсних засадах.

Бюро матиме статус правоохоронного органу. Директор БЕБ призначається урядом за поданням прем’єр-міністра за підсумками конкурсу та є підзвітним парламенту та Кабміну.

Бюро щоквартально має публікувати звіти про діяльність на своєму офіційному веб-сайті та подавати їх щороку до парламенту та уряду не пізніше 1 березня.

До повноважень Бюро належатиме зокрема: здійснення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування у межах передбаченої законом підслідності; інформаційно-пошукова та аналітично-інформаційна робота з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності БЕБ.

Закон передбачає перехідний період, щоб уникнути колапсу в системі: кримінальні провадження буде передано Офісу генпрокурора, а потім до БЕБ, яке розпочне свою діяльність, коли в його штаті буде 30% працівників.

Окрім ліквідації податкової міліції пропонується також ліквідація підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Створення органу з фінансових розслідувань є частиною міжнародних зобов’язань України, зокрема це передбачено меморандумами з МВФ та ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті