Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Суд заарештував акції Рудьковського в «Нафтогазвидобування» – ЗМІ

Суд заарештував акції Рудьковського в «Нафтогазвидобування» – ЗМІ

Нині мажоритарним власником ПрАТ «Нафтогазвидобування» є група «ДТЕК» Ріната Ахметова

Суд заарештував акції Рудьковського в «Нафтогазвидобування» – ЗМІ
фото: oilandgas.dtek.com

2 лютого Печерський районний суд Києва розпорядився накласти арешт на акції ПАТ «Нафтогазвидобування», що належать компанії Salazie B.V. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на рішення суду.

«Заборонити вносити в систему депозитарного обліку будь-які зміни, що стосуються ідентифікації власників, і / або переходу права власності на цінні папери – прості бездокументарні іменні акції, емітентом яких є ПрАТ «Нафтогазвидобування», і які обліковуються на рахунках Salazie B.V. Заборонити посадовим особам «Нафтогазвидобування» здійснювати виплату дивідендів від діяльності вказаного товариства юридичним і фізичним особам, у тому числі тим, які є кінцевими бенефіціарами Salazie B.V.», – йдеться в рішенні суду.

Рішення прийнято в рамках провадження, розпочатого за клопотанням прокурора Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами Офісу ГПУ.

Звернення про арешт було оформлено прокурором в січні 2021-го року.

У його позові зазначалося, що знерухомлення акцій необхідно для завершення досудового розслідування, яке проводить слідче управління Головного управління СБУ.

Йдеться про кримінальному провадженні №12012000000000077, відкритому в листопаді 2012 року «за фактом умисного вбивства Олега Семінського».

Семінський – колишній керівник ПрАТ «Нафтогазвидобування». Він був викрадений у 2012 році та протягом трьох років примусово утримувався.

Утримувачем свого пакета акцій Семінський називав Миколи Рудьковського, на брата якого, Сергія Рудьковського, оформлена вищезгадана Salazie B.V.

Salazie належить 25% (або 427 992 шт акцій) ПрАТ «Нафтогазвидобування».

«Микола Рудьковський на думку сторони звинувачення є організатором розслідуваних в даному кримінальному провадженні злочинів», – йдеться в резолютивній частині згаданого рішення Печерського райсуду.

Там же вказується, що зібраними матеріалами підтверджується мотив викрадення і утримання Олега Семінського: позбавлення його права вимоги у Рудьковського документарного оформлення свого пакета акцій.

Нині мажоритарним власником ПрАТ «Нафтогазвидобування» є група «ДТЕК» Ріната Ахметова. Так, 23.2098% акцій належить ДТЕК ОЙЛ ЕНД ГАЗ Б.В. (DTEK OIL&GAS B.V.), а її «дочці» ТОВ «НГД ХОЛДИНГ» – ще 24.7902%. Також НГД Холдингз Б.В. належить 25% акцій ПрАТ.

Доповнено: «ДТЕК» заявляє, що рішення було прийнято судом в рамках суперечки, який стосується виключно міноритарного акціонера ПрАТ «Нафтогазвидобування» – компанії Salazie B.V.

«Арешт на частину акцій ПрАТ «Нафтогазвидобування», які належать компанії Salazie B.V., і обмеження пов'язані з таким арештом для їх акціонерів, не поширюються на акції ПАТ «Нафтогазвидобування», що належать Групі «ДТЕК», і їх акціонерів», – повідомили у «ДТЕК».

«Група «ДТЕК» повідомляє, що дане рішення суду жодним чином не впливає на операційну діяльність ПрАТ «Нафтогазвидобування».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті