Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Wintershall заявила про завершення інвестицій в «Північний потік – 2»

Wintershall заявила про завершення інвестицій в «Північний потік – 2»

Нафтогазова компанія інвестувала 730 млн євро і більше вкладати грошей не планує

Wintershall заявила про завершення інвестицій в «Північний потік – 2»
фото www.nord-stream2.com

Найбільша німецька газова і нафтова компанія Wintershall Dea завершила фінансування газопроводу «Північний потік – 2», на який направила 730 млн євро. Про це йдеться у звіті підприємства за 2020 рік.

Wintershall є фінансовим інвестором в Nord Stream 2 (з часткою 10%), а також з «Газпромом» (50%) і OMV, Engie, Uniper і Shell (з часткою по 10%).

У фінзвіті компанії вказано, що «платежі по кредиту для Nord Stream 2 AG склали 730 млн євро і були завершені до перегляду закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA)». Компанія більше не планує вкладень в проєкт.

В документі також згадуються санкції США проти російського трубоукладального судна «Фортуна» та її власника «КВТ-Рус». Також у звіті згадується позов польського антимонопольного органу (UOKiK), поданий на початку жовтня 2020 року. У ньому польська влада передбачає санкції проти «Газпрому» як власника і проти фінансових інвесторів проєкту. 7 жовтня 2020 року UOKiK також наклав загальний штраф на п'ять європейських компаній – структури груп OMV, Wintershall Dea, Engie, Shell і Uniper – в розмірі $ 100 млн, а на «Газпром» – $7,6 млрд.

Wintershall є акціонером газопроводу через Балтійське море «Північний потік» і володіє 15,5% акцій цього проєкту. Мажоритарний власник – «Газпром» з 51% акцій.

Нагадаємо: загалом не менше 18 європейських компаній вийшли з проєкту «Північний потік – 2» через американські санкції. Серед цих компаній виявилися німецький постачальник промислових і будівельних послуг Bilfinger з Мангейма і страховик Munich Re Syndicate Limited. В основному мова йде про страхові компанії зі штаб-квартирами у Великобританії. Крім цього, до списку увійшли Zurich Insurance Group і паризька Axa Group.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті