Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
В Канаді річку визнали юридичною особою, щоб вберети її від посягань енергокомпаній

В Канаді річку визнали юридичною особою, щоб вберети її від посягань енергокомпаній

Прикладом для канадських екологів стало аналогічне рішення Нової Зеландії

В Канаді річку визнали юридичною особою, щоб вберети її від посягань енергокомпаній
Фото Simon Pierre Barrette under Creative Commons licence

Річці Мегпай («Сорока») у канадській провінції Квебек нещодавно присвоїли статус юридичної особи на базі двох резолюцій місцевої влади і відповідно до особливостей місцевого екологічного законодавства, яке надає таку лазівку. Про це пише montreal.ctvnews.ca.

Як юридична особа, річка тепер має дев'ять різних прав і можливість мати законних опікунів, йдеться в прес-релізі місцевої влади. Ними можуть стати люди, що проживають на узбережжі і будуть стежити за її добробутом.

Як пише Екологічна платформа, гідроенергетична компанія Hydro-Quebec розглядає можливість побудувати на річці Мегпай дамбу, проти чого виступають екологи та місцеві жителі.

Одна з керівниць проєкту, Єнні Вега Карденас, зазначила, що так міняється парадигма ㅡ люди визнають права природи, її потреби та більше не заявляють, що є «господарями Всесвіту».

Прикладом для канадських екологів стало аналогічне рішення Нової Зеландії. Там у 2017 році плем'я маорі добилося того, щоб річка Вангануї отримала юридичний статус.

У США також відбувався подібний процес: місто Толедо прийняло резолюцію, що оголошує озеро Ері юрособою, щоб створити для нього більш надійний захист озера після того, як токсичні водорості зробили воду непридатною для пиття в 2014 році. Однак у минулому році федеральний суд скасував цю постанову, вважаючи її занадто «широкою».

Нагадаємо, через аномальні морози в США замерз Ніагарський водоспад.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті