Завданням Маркарової на посту посла у США буде організація візиту Байдена в Україну

Завданням Маркарової на посту посла у США буде організація візиту Байдена в Україну

Як віцепрезидент США Байден приїжджав в Україну у листопаді 2014 року

Завданням Маркарової на посту посла у США буде організація візиту Байдена в Україну
Джо Байден
Фото: twitter.com/JoeBiden

Посол України в США Оксана Маркарова отримала завдання організувати візит президента США Джо Байдена в Україну. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає «Інтерфакс-Україна».

«Топ-завданням для неї є організація візиту президента США в Україну. Ми не приймали президента США з 2008 року, і, враховуючи динаміку нашого партнерства і роль, яку США відіграли в Україні з 2014 року, я вважаю, що нині саме час зробити це, особливо з огляду на те, що це дуже особливий рік для України», – сказав Кулеба під час панельної дискусії американського центру CEPA щодо майбутнього українсько-американського стратегічного партнерства.

Також, за словами Кулеби, топ-пріоритетом Маркарової буде встановлення активних і довірчих контактів з новою адміністрацією США та наповнення стратегічного партнерства України і США конкретними проєктами. Іншим важливим пріоритетом, за словами міністра, буде безпека.

«Тому що все інше залежить від безпеки. Нам треба дбати про безпеку нашої країни для того, щоб успішно здійснювати зміни, трансформації, амбітні економічні проєкти», – наголосив голова МЗС.

Зазначимо, що Байден приїжджав в Україну у листопаді 2014 року. Тоді він обіймав посаду віцепрезидента США.

7 листопада Зеленський привітав Байдена з перемогою на виборах президента США. Він наголосив, що Україна і США завжди співпрацювали в сфері безпеки, торгівлі, інвестицій, демократії, боротьби з корупцією. А дружба між країнами стає тільки міцнішою. Зеленський також вважає, що Байден як президент США може значно посилити «нормандський процес».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті