Економіка Китаю може вирости до 9% в 2021 році – експерт

Економіка Китаю може вирости до 9% в 2021 році – експерт

Це ще не значить, що КНР повернулася до «високого зростання»

Економіка Китаю може вирости до 9% в 2021 році – експерт
фото pixabay.com

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю може вирости на 8-9% в 2021 році, оскільки країна продовжує відновлюватися після пандемії COVID-19. Про це заявив політичний радник Народного банку Китаю Лю Шедзінь, передає Reuters.

Ці темпи відновлення не означають, що Китай повернувся до періоду «високого зростання», оскільки прогноз заснований на низькій базі 2020 року, коли економіка країни зросла на 2,3%, додав Лю.

Раніше на цьому тижні аналітики британського кредитора HSBC прогнозували, що економіка Китаю виросте на 8,5% в 2021 році, в результаті чого країна опиниться в авангарді відновлення світової економіки після пандемії.

Якщо середнє зростання ВВП Китаю в 2020 і 2021 роках складе близько 5%, це буде «непоганий результат», підкресив сказав Лю.

Звіт чинного уряду, який зазвичай включає цільовий показник зростання ВВП за рік, буде опублікований 5 березня.

Раніше в цьому році голова центрального банку Китаю І Ган заявив, що в 2021 році країна буде приділяти пріоритетну увагу стабільності грошово-кредитної політики. Регулюючий орган буде використовувати різні інструменти для підтримки досить високої ліквідності і забезпечення того, щоб зростання широкої грошової маси і загального соціального фінансування відповідало номінальному економічному зростанню.

Нагадаємо: аналітики вважають, що Китай має намір обігнати Сполучені Штати і стати найбільшою у світі економікою на кілька років раніше, ніж очікувалося, через пандемію коронавірусу. 

США повідомили, що ВВП у 2020 році скоротився на 2,3% до $20,93 трлн в доларовому вираженні. Китай, навпаки, заявив, що його ВВП збільшився на 2,3% минулого року до $14,7 трлн. Таким чином, економіка Китаю відстає від американської всього на $6,2 трлн в порівнянні з $7,1 трлн у 2019 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло