Фінтех-стартап Klarna залучив $1 млрд при оцінці в $31 млрд – CNBC

Фінтех-стартап Klarna залучив $1 млрд при оцінці в $31 млрд – CNBC

Стартапу все ж вдалося відібрати у Checkout.com назад титул найдорожчого «єдинорога» Європи

Фінтех-стартап Klarna залучив $1 млрд при оцінці в $31 млрд – CNBC
фото www.flickr.com/photos/careerdays/8160666088

Шведський стартап Klarna близький до завершення раунду фінансування в розмірі $1 млрд, який дасть фінтех-компанії оцінку в $31 млрд. Про це телеканалу CNBC повідомили двоє людей, знайомих з цим питанням.

Фірма зі штаб-квартирою в Стокгольмі є одним з найбільших у світі постачальників послуг «купуй зараз, плати потім» (BNPL), які дозволяють покупцям розподіляти вартість своїх покупок протягом періоду безпроцентної розстрочки.

Компанія готується до участі в торгах перед потенційним лістингом на фондовому ринку, який стане благом для деяких з її перших інвесторів венчурного капіталу, таких як Atomico і Sequoia. Klarna також підтримують такі відомі інвестори, як Snoop Dogg і Ant Group.

За словами джерел, угода може бути закрита протягом декількох днів

Тепер Klarna повернула собі титул найдорожчого «єдинорога» Європи, обійшовши компанію з розробки програмного забезпечення для платежів Checkout.com, яка минулого місяця досягла $15 млрд.

Торік Klarna отримала великий імпульс завдяки підвищеному попиту на BNPL, частково завдяки протиепідемічним обмеженням, які прискорили перехід до онлайн-шопінгу.

Між тим, це зростання попиту на BNPL стурбувало регулюючі органи в Великобританії, і уряд країни нещодавно оголосив, що компанії в цьому секторі підпадуть під більш суворе регулювання. BNPL-продукти часто рекламуються як альтернатива кредитним картам, але групи захисту прав споживачів, такі як Which, попереджають, що вони часто спонукають людей – особливо молодь – витрачати більше, ніж вони можуть собі дозволити. Зі свого боку, Klarna заявила, що вітає нові правила.

Klarna вперше досягла річного доходу в 1 млрд торік, показавши рекордний операційний прибуток в 1,2 млрд. Однак збитки також збільшилися на 50% через збільшення витрат, пов'язаних з міжнародною експансією, при цьому чистий збиток Klarna склав близько 109,2 млн.

Klarna отримує дохід від отримання комісії від торговців кожен раз, коли покупець здійснює транзакцію. Компанія є регульованим банком і все активніше займається роздрібним банкінгом як у своїй країні, так і в Німеччині.

Компанія Klarna, заснована в 2005 році, входить в число багатьох потенційних кандидатів на IPO в Європі. З чуток, в цьому році на біржу вийдуть кілька фірм, у тому числі Deliveroo, TransferWise і Darktrace.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло