ЄСПЛ прийняв скаргу від батька загиблого на Донбасі бійця

ЄСПЛ прийняв скаргу від батька загиблого на Донбасі бійця

Він вимагає визнання в ЄСПЛ порушення Росією 2 та 13 статей Європейської конвенції про захист прав людини

ЄСПЛ прийняв скаргу від батька загиблого на Донбасі бійця
фото: uk.wikipedia.org/Adrian Grycuk

Анатолій Корнієнко подав скаргу до Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) через загибель свого 22-річного сина, військового з Дніпропетровщини, Євгена Корнієнка на Донбасі. У суді він доводить, що втратив сина через агресію Росії. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на правозахисну групу «Січ», що допомагає чоловікові.

З посиланням на юристку організації Марину Кіптілу видання повідомляє, що Анатолій Корнієнко вже довів в українському суді, що загибель його сина сталася внаслідок агресії Російської Федерації. На це знадобилося три роки.

Кіптіла зазначила, що у своїй скарзі батько вимагає визнання в ЄСПЛ порушення Росією 2-ої та 13-ої статей Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Євген Корнієнко загинув 12 серпня 2014-го під час бою під Вуглегірськом.

Після смерті сина його батько Анатолій Корнієнко пішов на фронт добровольцем і п’ять років прослужив у Збройних силах України.

Нагадаємо: у лютому 2021 року Україна подала нову міждержавну заяву у ЄСПЛ проти Російської Федерації щодо організації нею ряду резонансних замахів та замовних вбивств, як на території нашої країни, так і на території держав-членів Ради Європи.

У січні 2021 року ЄСПЛ визнав достатніми підстави для прийняття до розгляду скарг України проти РФ за одинадцятьма пунктами у міждержавній справі щодо порушення прав людини у Криму

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло