Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Іран відмовився під переговорів з США та ЄС та вимагає, щоб Байден скасував санкції

Іран відмовився під переговорів з США та ЄС та вимагає, щоб Байден скасував санкції

Байден, своєю чергою, хоче відновити ядерну угоду, але не буде призупиняти дію санкцій до тих пір, поки Тегеран не повернеться у виконання її умов

Іран відмовився під переговорів з США та ЄС та вимагає, щоб Байден скасував санкції
фото www.flickr.com/photos/semisara/7442297612

Іран відхилив у неділю запрошення світових держав-учасників ядерної угоди 2015 року обговорити можливе повернення Тегерану за стіл переговорів. Як повідомляє CNBC, це стало серйозною перешкодою в зусиллях адміністрації Джо Байдена щодо відродження угоди.

«З огляду на нещодавні дії і заяви США і трьох європейських держав, Іран не вважає, що зараз час для неформальної зустрічі з цими країнами, яку запропонував глава зовнішньополітичного відомства ЄС», – заявив офіційний представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде.

Білий дім заявив, що адміністрація Байдена розчарована рішенням Ірану пропустити неформальну зустріч з США та іншими країнами, що підписали пакт 2015 року – Францією, Німеччиною, Великобританією, Росією і Китаєм.

«Хоча ми розчаровані відповіддю Ірану, ми як і раніше готові відновити конструктивну дипломатію для досягнення взаємного повернення до дотримання зобов'язань СВПД (Спільний всеосяжний план дій – ред.)», – сказав високопоставлений представник адміністрації.

Як відомо, адміністрація Байдена раніше заявляла, що хоче відновити ядерну угоду, але не буде призупиняти дію санкцій до тих пір, поки Тегеран не повернеться у виконання її умов. Тегеран відмовився вести переговори, поки санкції США залишаються в силі.

Нагадаємо: нещодавно: Сполучені Штати завдали санкціоновані президентом Джо Байденом повітряні удари по об'єктах, що належать підтримуваним Іраном ополченцям, в східній Сирії у відповідь на ракетні удари по об'єктах США в Іраку.

Президент Байден заявив, що авіаудари США в Сирії, в результаті яких були вбиті бойовики, пов'язані з Іраном, були попередженням для Ісламської Республіки, щоб вона була обережна, оскільки її ставленики кидають виклик американським союзникам на Близькому Сході.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті