Посли ЄС схвалили санкції проти РФ у зв'язку з ув'язненням Навального

Посли ЄС схвалили санкції проти РФ у зв'язку з ув'язненням Навального

Під санкції потраплять глави чотирьох російських відомств

Посли ЄС схвалили санкції проти РФ у зв'язку з ув'язненням Навального
фото www.flickr.com/photos/makarmia/9316910963

Посли Європейського Союзу схвалили санкції проти чотирьох високопоставлених російських представників правоохоронних органів у зв'язку з ув'язненням лідера опозиції Олексія Навального. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Очікується, що обмежувальні заходи будуть офіційно прийняті 27 столицями блоку в письмовій формі на цьому тижні. Рішення повинно бути одностайним.

Ці санкції стануть першими в рамках нового режиму ЄС в області прав людини. За словами джерел, під санкції потраплять:

  • Віктор Золотов, глава Росгвардіі;
  • Ігор Краснов, генеральний прокурор Росії;
  • Олександр Калашников, глава Федеральної служби виконання покарань;
  • Олександр Бастрикін, глава Слідчого комітету РФ.

І Золотов, і Бастрикін є давніми соратниками президента РФ Владіміра Путіна. Бастрикін був однокурсником Путіна по праву, а Золотов працював з ним в 90-і роки.

Агентство зазначає, що вузька спрямованість каральних заходів не матиме істотного впливу на економіку Росії. Союзники Навального, засудженого російським судом до 2,5 років позбавлення волі, закликали ЄС покарати високопосадовців, державних банкірів і мільярдерів, таких як Роман Абрамович і Алішер Усманов. Представник Абрамовича заявив, що претензії, висунуті проти нього Навальним і його союзниками, не мають під собою підстав. Усманов від коментарів відмовився.

Нагадаємо: наприкінці минулого місяця про персональні санкції щодо деяких росіян домовились міністри закордонних справ країн-членів ЄС.

Як повідомлялось, раніше Навальний, виступаючи в Європарламенті, підкреслив, що вважає неефективними санкції щодо росіян, у яких немає активів в ЄС, – наприклад, «російських генералів або полковників, які мало подорожують і у яких майже немає банківських рахунків в Європі».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло