Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Банки в ЄС зобов’яжуть звітувати про свої «зелені активи»

Банки в ЄС зобов’яжуть звітувати про свої «зелені активи»

Банкам доведеться публікувати новаторський «коефіцієнт зелених активів» вже з наступного року

Банки в ЄС зобов’яжуть звітувати про свої «зелені активи»
фото www.flickr.com/photos/cokbilmis/48224569092

Банки в Європейському Союзі повинні будуть публікувати новаторський «коефіцієнт зелених активів» (GAR) в якості основного показника своєї екологічно безпечної ділової діяльності з наступного року. Як повідомляє Reuters із посиланням на службу банківського нагляду ЄС, нововведення набере чинності у 2022 році.

Оскільки тенденція до соціального інвестування та сталого розвитку набирає обертів, регулюючі органи хочуть, щоб інвестори отримували більш надійну інформацію від банку щодо проблеми зміни клімату, оскільки шторми та інші погодні явища впливають на вартість їх активів і зобов'язань.

Європейське банківське управління (EBA) заявило, що коефіцієнт GAR буде вимірювати кількість екологічно безпечних кредитів, авансів і боргових цінних паперів в порівнянні з загальними активами на балансі кредитора, щоб досягти процентного значення.

«Регулюючі органи вперше просять про співвідношення зелених активів, – сказав Пірс Хабен, директор EBA з банківської справи, ринків, інновацій та споживачів. – Спочатку цифри можуть бути однозначними для банків, тому важливий контекст. Коли банк говорить про те, яким він хоче бути у 2030 році, це буде дійсно цікаво з точки зору коефіцієнта екологічних активів».

Нова «таксономія» ЄС буде використовуватися для визначення того, які активи є екологічно стійкими.

GAR буде публікуватися в річному звіті банку, починаючи з 2022 року, на основі даних до 31 грудня попереднього року.

Банки також повинні будуть опублікувати три інших показники, що показують, якою мірою гонорари за консультаційні послуги, великі торгові операції і позабалансові ризики є результатом діяльності, сприятливої для клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті