Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
В США хакери викрали 70 Гб даних із сайту екстремістів для розслідування штурму Капітолію

В США хакери викрали 70 Гб даних із сайту екстремістів для розслідування штурму Капітолію

Фанатам Трампа немає спокою на жодному сайті

В США хакери викрали 70 Гб даних із сайту екстремістів для розслідування штурму Капітолію
фото Shutterstock

Популярна у праворадикальних екстремістів соціальна платформа Gab, куди вони перемістилися після блокування Дональда Трампа в Twitter, піддалася масовому злому. Активісти з проекту Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets) повідомили, що заволоділи 70 гігабайтами інформації, яка включає паролі, особисті публікації та листування користувачів. Під удар потрапив і акаунт Трампа, пише The Bell з посиланням на Wired.

В отриманих DDoSecrets даних налічується понад 40 млн публікацій. Співзасновник проекту Емма Бест розповіла Wired, що мова йде не тільки про публічні пости і профілі, а й про публікації та повідомлення в закритих групах і приватних акаунтах, а також про особисті та групові паролі. За її словами, це все, що необхідно для майже повного аналізу користувачів Gab і контенту цієї соцмережі.

Публікувати дані активісти самі не збираються, але готові надати їх журналістам і дослідникам для вивчення в тому числі атаки на будівлю Капітолію 6 січня 2021 року. «Це ще одна золота жила досліджень для людей, які цікавляться народним ополченням, неонацистами, крайніми правими, QAnon і всім, що оточує 6 січня», – зазначила Бест.

Коментуючи перші повідомлення про злом Gab, CEO платформи Ендрю Торбо спочатку не підтвердив факт хакерської атаки, але про всяк випадок запевнив користувачів, що якщо злом і був, то паролі користувачів не могли бути вкрадені. Пізніше Торбо також допустив, що журналісти видання, що публікував критичні замітки про Gab, підтримують контакт з хакерами і допомагають їм у тому, щоб зганьбити соцмережу Gab і нашкодити її користувачам.

Два дні потому, 28 лютого Торбо визнав факт злому, заявивши, що над розслідуванням і виправленням проблеми працює вся компанія. Глава Gab також повідомив, що його власний акаунт, а також акаунт Трампа були скомпрометовані.

Як повідомлялося, в США створили спеціальну комісію для розслідування штурму Капітолію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті