Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
ВАКС наклав арешт на 674 млн грн незаконного відшкодування ПДВ

ВАКС наклав арешт на 674 млн грн незаконного відшкодування ПДВ

Його мали отримати 20 компаній

ВАКС наклав арешт на 674 млн грн незаконного відшкодування ПДВ
Фото: pixabay.com

За клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Вищий антикорупційний суд наклав арешт на 674 млн грн на рахунку в Держказначействі, призначених для відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) задіяним у корупційній схемі компаніям. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Відповідну постанову ВАКС направив до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області 1 березня.

«Підставою для рішення ВАКС стали докази, зібрані в межах розслідування детективів НАБУ, які засвідчили необґрунтованість підстав для отримання такого відшкодування з бюджету. З-поміж іншого, йдеться про відсутність товарів на складах на відповідальному зберіганні та непридатність самих приміщень для такого зберігання», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що зазначені факти встановлено протягом грудня – лютого в результаті обшуків у 39 складських приміщеннях, здійснених НАБУ спільно з ГУ ДФС в Одеській області.

«Загалом йдеться про понад 20 компаній, керованих однією групою осіб, діяльність яких перебуває у фокусі уваги детективів НАБУ з серпня 2020 року», – зазначили в НАБУ.

Зокрема, слідство встановило причетність цих компаній до корупційних схем із необґрунтованого отримання відшкодування ПДВ з держбюджету.

Нагадаємо, за шахрайство з ПДВ може бути запроваджено кримінальну відповідальність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті