Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
ВР ухвалила поправки до Податкового та Митного кодексів для закону про інвестнянь

ВР ухвалила поправки до Податкового та Митного кодексів для закону про інвестнянь

Законопроєкт передбачає пільги разом розміром до 30% суми інвестиції

ВР ухвалила поправки до Податкового та Митного кодексів для закону про інвестнянь
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада ухвалила в цілому поправки до Податкового кодексу (законопроєкт №3761) та зміни до Митного кодексу (№3762), необхідні для імплементації закону про підтримку великих інвестпроєктів («закон про інвестнянь»). Про це повідомляє «Інтерфакс».

За ці законопроєкти у другому читанні з техніко-юридичними правками проголосували 246 і 256 народних депутатів відповідно за необхідних 226 голосів.

Законопроєкт із поправками до Податкового кодексу пропонує звільнення від оподаткування ПДВ операцій з імпорту товарів, які ввозяться інвесторами зі значними інвестиціями за переліком і обсягами, які визначає Кабінет Міністрів.

Як зазначив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пільгові умови для таких проєктів встановлюються на термін 15 років.

«Йдеться не про пільгу на 15 років, а про пільги, які можуть бути надані протягом 15 років реалізації цього проєкту. При цьому податок на прибуток – не більше ніж на п'ять років. А всі пільги разом розміром до 30% суми інвестиції», – сказав він із трибуни парламенту, представляючи законопроєкти.

Закон про держпідтримку інвестицій пропонує звільнення від сплати окремих податків для проєктів з інвестиціями від 20 млн євро. Сума підтримки держави може становити до 30% суми інвестицій. Інвестор може отримати особливі умови при забезпеченні щонайменше 80 нових робочих місць. Рівень зарплати співробітників має бути на 15% вище середньої за обраним видом діяльності у регіоні інвестування.

Раніше Mind розповідав, як залучити приватні інвестиції в інфраструктуру України. Хто і скільки вкладає та що заважає інвестувати більше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті