Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Перегляд програми МВФ для України імовірно перенесуть на літо – прогноз Bank of America

Перегляд програми МВФ для України імовірно перенесуть на літо – прогноз Bank of America

При цьому BofA прогнозує зростання реального ВВП країни на 4,5%

Перегляд програми МВФ для України імовірно перенесуть на літо – прогноз Bank of America
Фото: pixabay.com

Міжнародний валютний фонд (МВФ) імовірно перегляне програму для України в липні-вересні 2021 року, вважають аналітики Bank of America (BofA) Global Research, передає Інтерфакс-Україна.

В аналітичному звіті йдеться про те, що через низькі потреби у фінансуванні бюджету на початку року Україна може зосередитися на внутрішніх проблемах, а прогрес у перегляді програми може затриматися до третього або четвертого кварталу 2021 року. 

Прогрес у реалізації «маяків» МВФ може бути досягнутий під час весняної сесії Верховної Ради, що дасть змогу домогтися прориву в переговорах до середини літа, йдеться в матеріалах BofA.

«Отже, ми, як і раніше, очікуємо, що Україна отримає як мінімум іще один транш з поточної програми цього року», – зазначає BofA.

При цьому BofA прогнозує зростання реального ВВП на 4,5% поточного року, хоча звертає увагу на волатильність деяких даних, на яких будується прогноз. З одного боку, потенційна стабілізація економічної ситуації дає змогу допускати можливість сильнішого зростання реального ВВП – до 5,5% ВВП і вище вже поточного року. З іншого боку, зростання може досягти лише 3,5% ВВП з огляду на стримувальні фактори, такі як сильніше відновлення показників імпорту, пояснюють аналітики.

За оцінками BofA, номінальний ВВП у 2021 році в Україні становитиме $167 млрд, або 4,508 трлн грн. Середньорічна інфляція прогнозується на рівні 6,7% у 2021-му і 4,7% у 2022-му.

Аналітики додають, що українська гривня залишається недооціненою. За їхніми оцінками, до кінця 2021 року і в середньому за рік курс гривні становитиме 27 грн/$, а наступного року – 27,5 грн/$.

13 лютого місія Міжнародного валютного фонду в Україні з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by завершилася без ухвалення позитивного результату про такий перегляд. У колонці для Mind керуючий партнер ЮК Legal House Руслан Редька зазначав, що Україна не виконала взяті на себе зобов'язання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті