Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Rocket Lab побудує багаторазову ракету середнього класу для польотів на Марс

Rocket Lab побудує багаторазову ракету середнього класу для польотів на Марс

Така ракета зможе брати на борт габаритні та важкі вантажі, виконуючи замовлення компаній

Rocket Lab побудує багаторазову ракету середнього класу для польотів на Марс
Rocket Lab

Приватна аерокосмічна компанія Rocket Lab швидко зробила собі ім'я за рахунок регулярних запусків малих супутників, і тепер компанія дозріла для розширення. Нова багаторазова ракета Neutron зможе піднімати на орбіту не тільки вантажі, але і астронавтів. При цьому вона зможе літати не тільки на навколоземну орбіту, а й на Місяць і навіть на Марс, повідомляє HighTech Plus посиланням на New Atlas.

Вперше Rocket Lab досягла орбіти в 2018 на ракеті-носіїв Electron вантажопідйомністю 300 кг. Відтоді  компанія здійснила 18 місій, доставила майже 300 супутників для своїх клієнтів і отримала досить досвіду, щоб посягнути на більший сегмент ринку. Ракета середнього класу Neutron зможе брати на борт більш габаритні та важкі вантажі, виконуючи замовлення приватних компаній, держорганізацій і військових відомств.

Rocket Lab побудує багаторазову ракету середнього класу для польотів на Марс
Rocket Lab

Двоступенева ракета буде досягати у висоту 40 м, діаметр її вантажного відсіку складе 4,5 м. Вантажопідйомність залежить від місця призначення: 8 000 кг для низької навколоземної орбіти, 2 000  кг для польотів на Місяць і 1 500 кг – якщо треба відвезти щось на Марс.

Neutron має стартувати з космодрому NASA в Вірджинії, а багаторазовий перший ступінь буде повертатися на морську платформу – таке ж рішення успішно застосовує SpaceX.

Для фінансування нової ракети Rocket Lab пішла на злиття зі СПАК, спеціалізованою компанією з придбань, і таким чином стала публічною компанією, отримавши оцінку $4,1 млрд. Після завершення угоди вона залучить близько $750 млн на розробку Neutron.

Восени минулого року Rocket Lab провела перші успішні випробування з повернення ракети-носія шляхом приводнення. У подальших планах компанії – освоїти технологію упіймання першого ступеня в повітрі за допомогою вертольота. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті