Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Конкурент SpaceX – компанія Rocket Lab – вперше повернула на землю перший ступінь ракети

Конкурент SpaceX – компанія Rocket Lab – вперше повернула на землю перший ступінь ракети

Ракета запустила на орбіту кілька супутників і фігурку садового гнома

Конкурент SpaceX – компанія Rocket Lab – вперше повернула на землю перший ступінь ракети
@RocketLab

20 листопада приватна аерокосмічна компанія Rocket Lab з Нової Зеландії запустила надлегку ракету Electron з 30 невеликими супутниками, пише itc.ua. Під час цього запуску компані вперше вдалося повернути перший ступінь ракети, спустивши його на парашутах.

При цьому ракета встигла виконати своє основне завдання – запуск на орбіту кількох невеликих супутників та фігурки одного садового гнома з відеогри Left 4 Dead 2. Трансляція запуску проходила на YouTube-каналі Rocket Lab.

Місія отримала назву «Return to Sender» («Повернення до відправника»).

Rocket Lab розробляє двоступеневу ракету надлегкого класу Electron з 2012 року. Вона здатна виводити корисне навантаження масою до 300 кг на низьку навколоземну орбіту і до 150 кг – на сонячно-синхронну. Вартість запуску Electron – близько $7,5 млн, тобто приблизно в 8 разів дешевше порівнян з ракетою SpaceX Falcon 9.

Rocket Lab зі своєю ракетою Electron націлюється на мікро- і наносупутники, плануючи домогтися зниження вартості запуску за рахунок повертання першого ступеня.

Підхід до створення багаторазової ракети Rocket Lab відрізняється від SpaceX – замість реактивної посадки тут парашути.

Раніше Rocket Lab успішно перевірила концепцію парашутної посадки, скинувши макет ступеня з вертольота і згодом піймавши його, а тепер перейшла до випробувань з реальною ракетою.

В рамках сьогоднішнього запуску перший ступінь успішно відокремилася від другого, виконав розворот за допомогою маховика, після чого успішно випустив один за одним обидва парашута і приводнився в море недалеко від Нової Зеландії.

Пізніше глава компанії Пітер Бек опублікував в Twitter фото з місця посадки – на ньому перший ступінь з розкритим парашутом у воді без будь-яких видимих пошкоджень.

Засновник SpaceX Ілон Маск вже привітав Rocket Lab з вдалою місією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті