Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Зеленський закликав ЄС запровадити санкції за порушення прав людини в окупованому Криму

Зеленський закликав ЄС запровадити санкції за порушення прав людини в окупованому Криму

Він зазначив, що це могло б стати потужним внеском Брюсселя у діяльність Кримської платформи

Зеленський закликав ЄС запровадити санкції за порушення прав людини в окупованому Криму
фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський під час спільної з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем зустрічі із ЗМІ у Києві закликав Європейський Союз запровадити санкції щодо порушників прав людини в окупованому Криму. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Наші оцінки ситуації в окупованому Криму, зокрема щодо системних порушень прав людини збігаються. Я дякую за послідовну політику ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму. Водночас потрібні більш дієві міжнародні кроки. Питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний... Я виступив з ініціативою провести установчий саміт Кримської платформи, який відбудеться в Києві 23 серпня... Разом з іншими міжнародними лідерами я запросив на цю зустріч і пана президента (Євроради Ш.Мішеля – ред.) Я дуже розраховую на його особисту участь», – сказав Зеленський.

Зеленський зазначив, що візит Шарля Мішеля в Україну припав на сьомі роковини окупації українського півострова Крим і запросив його взяти участь у саміті Кримської платформи.

Він також нагадав, що Європейський Союз нещодавно схвалив новий глобальний санкційний режим за порушення прав людини.

«У зв'язку з цим я запропонував запровадити такі ж санкції щодо тих, хто чинить свавілля на окупованому півострові Крим. Це могло б стати потужним внеском Брюсселя у діяльність Кримської платформи», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо: саміт «Кримської платформи», у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.

Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті