Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
УГВ з квітня повинно продавати весь газ на ринку за умовами не гірше, ніж «Нафтогазу»

УГВ з квітня повинно продавати весь газ на ринку за умовами не гірше, ніж «Нафтогазу»

Вітренко назвав це передумовою для низьких цін на газ до кінця року

УГВ з квітня повинно продавати весь газ на ринку за умовами не гірше, ніж «Нафтогазу»
фото: photo.unian.ua

Кабінет міністрів України має намір зобов’язати АТ «Укргазвидобування» (УГВ) з квітня 2021р продавати 100% обсягу видобутку природного газу всім учасникам ринку за умовами не гіршими, ніж УГВ продає НАК «Нафтогаз України». Проєкт урядового рішення прийнято на засіданні Кабміну 3 березня за пропозицією в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка.

Відповідне доручення з підготовкою в одноденний термін Кабмін доручив Міністерству економіки як акціонеру «Нафтогазу».

Раніше Вітренко назвав це передумовою для низьких цін на газ до кінця року.

Вітренко пояснив, що основні обсяги газу видобуваються «дочкою» «Нафтогазу» – «Укргазвидобування». Водночас свердловини, якими користується компанія, передані їй державою безкоштовно, а отриманий газ «Укргазвидобування» не продає на ринку, а передає «Нафтогазу»

Він додав, що особливе становище «Нафтогазу» зумовлене також тим, що іншій «дочці» компанії, «Укртрансгазу», держава безкоштовно передала підземні сховища. Там Нафтогаз зберігає значні обсяги газу, закуплені «на кошти отримані від транзиту через ГТСУ, якою так само безкоштовно користується «Нафтогаз».
За його словами, через такий контроль на ринку ціна «може бути вище за рівень, який складався би за умови досконалої конкуренції»

Тому з метою запобігання таким ситуаціям та сталого розвитку конкуренції ринку у світі використовується програма відкриття доступу до обсягів газу, який контролюють монополії.

Так, Мінекономіки доручено до 4 березня подати проєкт рішення, яким визначити продаж компанією «Укргазвидобування» у березні 2021 року газу постачальникам газу та виробникам теплоенергії для потреб населення «за фіксованою ціною на строк з 01.04.2021 до 30.04.2022 року» в необхідних обсягах.

Також «Укргазвидобування» з квітня 2021 року продаватиме 100% обсягу випуску газу всім учасникам ринку на умовах не гірше, ніж для групи Нафтогаз.

З травня 2021 року «Нафтогазтрейдинг» виконуватиме роль маркетмейкера щодо торгівлі середньостроковими (на термін до 2х років) стандартизованими продуктами.

Вітренко зауважив, що питання термінове, адже «потрібно у березні провести всю кампанію контрактування, щоби з квітня вже з'явився продукт річний на роздрібному ринку. Відповідно він має завчасно з'явитися на гуртовому ринку».

Нагадаємо: у листопаді 2020 року голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству «Інтерфакс – Україна» заявив, що регіональні газові компанії (газзбути) хочуть отримати доступ до газу АТ «Укргазвидобування», щоб мати доступ до ресурсу, за який вони можуть не платити

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті