Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Рада відхилила законопроєкти про обіг цивільної зброї та боєприпасів

Рада відхилила законопроєкти про обіг цивільної зброї та боєприпасів

Щоб відправити законопроєкти на доопрацювання, депутатам також забракло голосів

Рада відхилила законопроєкти про обіг цивільної зброї та боєприпасів
Фото: Кузьмін Олександр/Уніан

Верховна Рада відхилила законопроєкт №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», а також альтернативний до нього. Про це повідомляє «Укрінформ»

За ухвалення в першому читанні законопроєкту №4335 проголосували 88 народних депутатів, а за альтернативний проєкт №4335-1 – 74 за мінімально необхідних 226. Щоб відправити законопроєкти на доопрацювання, депутатам також забракло голосів.

Законопроєкт №4335 мав на меті врегулювати відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Проєкт встановлював категорії цивільної вогнепальної зброї залежно від технічних характеристик.

Законопроєкт за аналогією з Посвідченням водія пропонував запровадити Посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення.

Право на отримання Посвідчення власника зброї пропонувалося надати дієздатним громадянам України, які не мають медичних протипоказань; не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за низку злочинів; не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року.

Проєкт закону передбачав обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї. Також запроваджувався Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлювалися засади його ведення.

Законопроєкт №4335 пропонував дозволити придбання та зберігання зброї, тоді як альтернативний проєкт №4335-1 передбачав дозвіл і на її носіння.

Окрім того, народні депутати також відхилили законопроєкт №4336 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для реалізації положень Закону України «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті