Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Китай встановив за мету зростання економіки в 2021 році у понад 6%

Китай встановив за мету зростання економіки в 2021 році у понад 6%

КНР стала єдиною великою економікою, яка продемонструвала зростання за минулий рік

Китай встановив за мету зростання економіки в 2021 році у понад 6%
фото pixabay.com

Китай поставив мету зростання у понад 6% на 2021 рік. Про це заявив прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян на щорічному засіданні парламенту – найважливішій політичній події року в країні, передає CNBC.

Як відомо, КНР повідомила про зростання ВВП на 2,3% минулого року, завдяки чому Китай став єдиною великою економікою, яка розширилася, а не впала, на тлі пандемії коронавірусу.

Телеканал наголошує, що офіційні економічні дані країни часто ставляться під сумнів міжнародними експертами.

Під час засідання прем'єр-міністр в цілому позитивно відгукнувся про відновлення економіки Китаю після пандемії, вказавши при цьому на слабкі сторони, такі як «перешкоди» для споживчих витрат, важкі умови для малого бізнесу і зростаючий тиск в підтримці стабільної зайнятості.

За словами Лі, до 2021 року Китай націлений на рівень безробіття в містах на рівні близько 5,5% і на створення понад 11 млн нових робочих місць в містах, стільки ж, скільки в 2019 році, і в порівнянні з 9 млн торік.

Китай також буде прагнути до збільшення приблизно на 3% індексу споживчих цін, що є показником інфляції, сказав прем’єр-міністр.

Одним з головних завдань на 2021 рік влада КНР визначала посилення розвитку науки і технологій.

Що стосується міжнародної торгівлі, Лі сказав, що країна «буде сприяти розвитку взаємовигідних ділових відносин Китаю і США на основі рівності і взаємної поваги».

Він не став вдаватися в подробиці, але сказав, що Китай буде працювати над прискоренням переговорів про вільну торгівлю з Японією і Південною Кореєю і активно розгляне можливість приєднання до всеосяжної і прогресивної угоди про транстихоокеанське партнерство.

Нагадаємо: експерти раніше спрогнозували, що валовий внутрішній продукт Китаю може вирости на 8-9% в 2021 році,

Як повідомлялось, аналітики вважають, що Китай має намір обігнати Сполучені Штати і стати найбільшою у світі економікою на кілька років раніше, ніж очікувалося, через пандемію коронавірусу. 

США повідомили, що ВВП у 2020 році скоротився на 2,3% до $20,93 трлн в доларовому вираженні. Китай, навпаки, заявив, що його ВВП збільшився на 2,3% минулого року до $14,7 трлн. Таким чином, економіка Китаю відстає від американської всього на $6,2 трлн в порівнянні з $7,1 трлн у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті