Річні ціни на газ мають бути опубліковані до 25 квітня

Річні ціни на газ мають бути опубліковані до 25 квітня

«Річний тариф» передбачає купівлю газу на весь рік, оплачуючи частинами щомісяця

Річні ціни на газ мають бути опубліковані до 25 квітня
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює регулювання цін у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила попереднє рішення, яке зобов’язує всі газопостачальні компанії опублікувати річні ціни для населення до 25 квітня. Про це повідомляється на сайті регулятора.

«Постачальники природного газу, що здійснюють або мають намір здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам з 1 травня 2021 року, зобов’язані до 25 квітня 2021 року оприлюднити на власних вебсайтах ціну на природний газ, який постачатиметься в рамках базової річної пропозиції, та іншу інформацію про базову річну пропозицію», – йдеться в попередньому рішенні.

Зазначається, що ця постанова набирає чинності з 1 травня 2021 року, але не раніше дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, крім пункту 3 цієї постанови, який набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті НКРЕКП.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що вже в другому кварталі цього року постачальники газу мають представити річні газові продукти для населення.

За словами голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, повноцінний річний продукт передбачає купівлю домогосподарством у постачальника всього обсягу газу, який потрібен на наступний календарний рік. Оплата здійснюється рівними платежами кожен місяць.

«А річний продукт, про який зараз говорить регулятор, не до кінця є повним річним продуктом. Він є фактично фіксованою річною ціною. При цьому обсяги коливаються згідно з фактичним обсягом споживання.

Чому поки що цей варіант є пріоритетним? Тому що регулятор і ми всі переживаємо, щоб у споживача не склалося враження, що він спочатку переплачує в літні місяці, а що буде взимку – незрозуміло. І це у принципі логічно, тому що якщо на ринку будуть працювати якісь приватні компанії, які наразі не мають жодних зобов'язань, ніяких активів, то я як споживач, сплачуючи їм влітку якийсь більший обсяг грошей, ніж я споживаю, переживав би, чи ця компанія не зникне завтра. Тому поки що рішення йти фактично по фіксованій річній ціні», – додав Коболєв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті