Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
В країнах, якими керують жінки, боротьба з пандемією успішніша – глава ООН

В країнах, якими керують жінки, боротьба з пандемією успішніша – глава ООН

COVID-19 завдав найважчого удару по жінках, які складають більшість працівників сфери охорони здоров'я

В країнах, якими керують жінки, боротьба з пандемією успішніша – глава ООН
фото Pixaby

У країнах, де лідерами є жінки, менше випадків зараження COVID-19 і більш обнадійливі передумови для успішного відновлення. Про це пише генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в статті, опублікованій в ЗМІ напередодні 8 березня, пише Центр новин ООН.

«Ми відзначаємо Міжнародний жіночий день в розпал глобальної пандемії, і сьогодні вже абсолютно ясно, що у кризи, викликаної COVID-19, – жіноче обличчя», – підкреслив Антоніу Гутерріш.

За його словами, пандемія оголила й підсилила серйозні проблеми, з якими стикаються жінки і дівчата. Все це може призвести до того, що криза зведе нанівець багаторічний прогрес на шляху до забезпечення ґендерної рівності.

Генсек ООН підкреслив, що COVID-19 завдав найважчого удару по жінках, які складають більшість працівників сфери охорони здоров'я, а також соціальних служб. 

Серед людей, які в період пандемії втратили роботу і доходи, жінок набагато більше, ніж чоловіків. Так, ймовірність втратити роботу і доходи в жінок вище на 24%. «Збільшився і без того значний гендерний розрив в оплаті праці, в тому числі в сфері охорони здоров'я», – йдеться в статті Гутерріша.

Глава ООН нагадав, що через введення режимів самоізоляції і закриття шкіл і дитячих садів істотно зріс обсяг неоплачуваної роботи на дому, в тому числі по догляду за маленькими дітьми, похилого віку та інвалідами.

При цьому жінки, які складають ядро медицини, знову опинилися на задвірках – у світових новинах, присвячених пандемії, жінки виступали в якості експертів лише в кожному п'ятому випадку.

«Світу необхідний новий поштовх для підтримки жіночого лідерства та просування їх рівної участі», – підкреслив Гутерріш.

Генеральний секретар зазначив, що коли жінки очолюють уряд, то вони направляють більші кошти на забезпечення соціального захисту і роблять більш серйозні зусилля в боротьбі з бідністю. Жінки-депутати проводять більш жорстку політику в зв'язку зі зміною клімату. А мирні угоди, в досягненні яких брали участь жінки, виявляються міцнішими.

«При цьому жінки становлять лише чверть усіх депутатів і членів національних законодавчих органів у світі, третину представників у місцевих органах влади і всього п'яту частину міністрів», -пише генеральний секретар.

«Світ має позбутися від вкоріненої за багато поколінь системної дискримінації. Настав час побудувати майбутнє, в якому панувала б рівність », – закликав глава ООН.

Як повідомлялося, компанії, очолювані жінками, отримують менше фінансування, ніж ті, в яких на чолі чоловіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті