Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Японський суперкомп'ютер вирахував, чому не варто носити дві маски в пандемію

Японський суперкомп'ютер вирахував, чому не варто носити дві маски в пандемію

Вирішальне значення для захисту має щільна посадка і цілісність маски

Японський суперкомп'ютер вирахував, чому не варто носити дві маски в пандемію
фото DR

Найшвидший суперкомп'ютер у світі Fugaku, побудований у співпраці з Fujitsu, не знайшов значних переваг подвійної маски для захисту від коронавірусу, повідомив Forbes з посиланням на Bloomberg.

На суперкомп'ютері провели моделювання поширення крапель, здатних переносити коронавірус. Дослідження показало, що носіння двох масок дає обмежені переваги в порівнянні з однією, але добре прилягаючою одноразовою маскою.

«Одягнувши тканинну або уретанову маску поверх вільнішої маски з нетканого матеріалу, можна домогтися деяких покращень захисту, проте великої різниці в порівнянні з однієї звичайною, але правильно підібраною маскою немає», – наголошується в дослідженні, з яким ознайомилося агентство.

Одна щільно прилягаюча до обличчя одноразова маска запобігла поширенню 85% крапель, які в змозі переносити вірус. Носіння двох масок збільшило цю цифру лише до 89%.

Автори дослідження відзначили, що вирішальне значення для захисту має щільна посадка і цілісність маски. В цьому випадку вона затримує 81% шкідливих крапель. Якщо недбало сидить маска – тільки 69%.

У лютому Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) рекомендували американцям носити для захисту дві маски, помістивши поверх одноразової з нетканого матеріалу ще одну – тканинну маску. В рекомендації CDC зазначалося, що друга маска повинна притискати краї внутрішньої маски, щоб забезпечити щільне прилягання. Носити одночасно дві одноразові маски з нетканого матеріалу не рекомендується.

Раніше вчені Токійського університету, провівши дослідження за реальними частками COVID-19, встановили, що бавовняна маска знижує ризик зараження коронавірусів мінімум на 40%. Респіратор N95, який використовують професійні медики, блокує до 90% інфекції.

Раніше повідомлялося, що у Чехії стане обов’язковим носити не одну маску, а дві, або респіратор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті