Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Заводи Hyzon Motors будуть випускати 12 000 водневих вантажівок на рік

Заводи Hyzon Motors будуть випускати 12 000 водневих вантажівок на рік

Компанія будує два гігантських заводи

Заводи Hyzon Motors будуть випускати 12 000 водневих вантажівок на рік
фото Hyzon Motors

Американська компанія Hyzon Motors оголосила про будівництво двох великих підприємств з виробництва паливних елементів для водневих вантажівок на території США. Заводи будуть працювати в парі – перший буде збирати мембранні електродні вузли, а другий – об'єднувати ці вузли з акумуляторами і випускати повноцінні агрегати.

Hyzon вже вибрала майданчики і отримала дозвіл на будівництво.

Потужність двох підприємств дозволить випускати щороку по 12 000 вантажівок на водневих паливних елементах для північноамериканського ринку, пише HighTech Plus з посиланням на TechCrunch.

Перший завод Hyzon Motors буде розташований в Болінгбрук, південно-західному передмісті Чикаго. На об'єкті площею 2,6 кв.км компанія буде проектувати, розробляти і випускати мембранні електродні вузли – ключовий компонент для водневих вантажівок. Очікується, що виробництво на заводі в Чикаго почнеться в четвертому кварталі 2021 року.

Другий завод розташується в окрузі Монро, штат Пенсільванія. Завод буде об'єднувати батарейні блоки з вузлами і додатковим обладнанням Hyzen, а потім відправляти їх своїм партнерам для встановлення в автомобілі. Зараз у Hyzen один підрядник у США – дочірня компанія Berkshire Hathaway Fontaine Modification – але представники компанії обіцяють довести ефективність водневого транспорту в найближчі роки і тоді розширити коло партнерів.

Як повідомляє TechCrunch, більша частина водню, виробленого в США, залишається «сірим воднем», для виробництва якого потрібен природний газ. І перший час Hyzen буде використовувати цей вид палива, але по ходу розвитку водневої інфраструктури перейде на водень з відновлюваних джерел енергії.

Незважаючи на невеликий вік компанії – офіційно Hyzon Motors була заснована в минулому році – автовиробник володіє 18-річним досвідом у виробництві водневого транспорту. Hyzon працювала над новими джерелами енергії в рамках сінгапурської Horizon Fuel Cell Technologies з 2003 року, а потім відокремилася в самостійний стартап.

За останні два роки Hyzon уклала ряд великих контрактів з приватними компаніями і державними установами з Азії, Австралії і Європи. Зокрема, в лютому Hyzon підписала угоду з новозеландською компанією Hiringa Energy на поставку в Нову Зеландію 1500 водневих вантажівок до 2026 року. Але на рідному для неї американському ринку компанія поки що не реалізувала жодного проекту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті