Саакашвілі назвав прізвища тих, хто міг «кришувати» корупцію в ДАБІ

Саакашвілі назвав прізвища тих, хто міг «кришувати» корупцію в ДАБІ

Головним «смотрящім» він назвав Сергія Трофімова

Саакашвілі назвав прізвища тих, хто міг «кришувати» корупцію в ДАБІ
Фото: Facebook-сторінка Міхеїла Саакашвілі

Глава виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі в ефірі шоу «Свобода Слова Савіка Шустера» заявив, що до наведення ладу в наданні дозвільних документів на будівництво від ДАБІ міг бути причетний глава Офісу президента Сергій Трофімов та його помічник.

Він додав, що реформування ДАБІ «було одним з пріоритетів президента Зеленського» і той попросив Саакашвілі цим зайнятися.

«Я прийшов до першого заступника голови адміністрації Трофімова, він цим займався, і він сказав: «Все прекрасно, чудово!». Як виявилось,він головний «смотрящій». Виявляється, те, що вигідно Україні, не вигідно Трофімову і його помічнику, був у нього був шахрай. Слава Богу, президент Зеленський його вигнав», – зазначив він.

Саакашвілі додав, що потім була створена відповідна комісія і міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов «реально почав працювати над цією темою».

«І що відбувається? У нього проплачений мітинг біля дверей міністерства, там одразу крутилось десять різних відомств, щоб це моментально розбити», – вказав він, маючи на увазі, що на опір міністру в антикорупційній діяльності чинили державні відомства.

Також Саакашвілі розповів про тарифи на перевірки держорганами і розповів про роботу перевіряючих інспекцій, в тому числі ДАБІ.

Нагадаємо: реформа ДАБІ почалася 13 березня. Замість одного органу тоді ще міністр розвитку громад і територій, а нині прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував створити три.

«Я скажу те, чого чекали всі будівельні компанії України: ми ліквідуємо ДАБІ» – цією фразою президент Володимир Зеленський відкрив засідання уряду 13 березня. Кабмін тоді схвалив постанову «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» і «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зеленський наголосив, що крок необхідний в рамках з корупційною складовою, оскільки «ДАБІ – найбільш корупційне відомство в будівельній галузі».

З огляду на те, що в уряду було тільки спільне бачення реформи і відсутнє поетапне її впровадження, то процес затягнувся. Уже в травні забудовники зіткнулися з проблемою неможливості здати будівлі в експлуатацію.

Влітку до реформи ДАБІ приєднався Міхеїл Саакашвілі. Він презентував забудовникам, законодавцям, а пізніше президенту Зеленському, своє бачення реформи. Згідно з ним функції контролю за якістю побудованих будинків пропонувалося передати приватним структурам.

Ініціатива Саакашвілі викликала критику з боку міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова .

У лютому 2021 року міністр Чернишов анонсував, що до Верховної ради впродовж кількох тижнів внесуть законопроєкт для остаточної ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Восени Чернишов заявив, що Мінрегіон бере на себе відповідальність за реформу ДАБІ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло