Як зацікавити дівчат енергетикою
Оголошено переможниць триденного онлайн Хакатону для студенток енергетичних спеціальностей

Центр «Розвиток КСВ» (ініціатива Дівчата STEM) провів триденний онлайн Хакатон для студенток енергетичних спеціальностей «Як зацікавити дівчат енергетикою». Захід організований в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці», що реалізується за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).
Мета хакатону – підвищити рівень знань дівчат про гендерну рівність та навчити їх розробляти командні проєкти для заохочення дівчат обирати енергетичні спеціальності. Причина: опитування учнів та учениць України від Центру «Розвиток КСВ» продемонструвало, що серед 200 опитаних тільки двоє (1%) хотіли б пов’язати своє життя з енергетикою.
Марина Саприкіна, голова правління «Центр Розвиток КСВ» привітала учасниць хакатону та зазначила: «В Україні лише кожен четвертий працівник сфери енергетики – жінка; і це є свідченням того, що залучення більшої більшості дівчат в енергетику має починатись зі школи. Таке знайомство має бути креативним. Тому ми й вирішили запитати у дівчат, задіяних у секторі енергетики, як це зробити».
Протягом хакатону дівчата працювали у командах, генерували ідеї, розробляли власні проєкти та презентували їх журі. Учасниці також прослухали лекції з дизайн-мислення, гендерної рівності та дізнались про те, як розпочати пошук роботи на кар’єрній консультації.
«Традиційно нафтогазова галузь вважалась виключно чоловічою. Це підтверджує дослідження консалтингової фірми BCG, яке показало, що частка жінок у нафтогазовому секторі складає лише 22%. Проте нафтогазова – це вже давно не суто «чоловіча» галузь, як всі звикли вважати. Роль жінок у ній щороку зростає. Сьогодні жінки успішно працюють на таких технічних посадах, як геолог, інженер, геофізик, еколог, аналітик технічних даних тощо. Головне – чітко розуміти, що в енергетиці немає чоловіків та жінок, а є професіонали», – зазначила у своєму виступі Маргарита Короткова, директорка з управління персоналом та соціальної політики Групи Нафтогаз, та побажала дівчатам успіхів, наполегливості та сміливості на своєму освітньому та професійному шляху.
У фіналі 7 команд презентували ідеї та проєкти, які мають на меті зацікавити школярок та школярів сферою енергетики. Учасниці запропонували провести інтерактивні вікторини, фестивалі, ігри, записати подкасти з надихаючими жінками, провести фотокрос та конкурс.
Переможницями Хакатону стала команда «G-energy», учасниці: Анжеліка Слободян, Тетяна Стискал, Катерина Гілянчук, Аполлінарія Ямкова, Вікторія Ватилик. Дівчата презентували однойменний проєкт, який має на меті створення 6 рекламних роликів, які будуть мотивувати дівчат цікавити енергетикою та обирати її своїм майбутнім фахом. Кожне відео орієнтоване на спростування стереотипів довкола теми енергетики. На реалізацію проєкту команда-переможниця отримала грант від АТ «Укргазвидобування» на суму 30 тис. грн.
«Отримала лише позитивні враження від участі, було незвично працювати в команді та розробляти проєкти за короткий термін. Хакатон дозволив по-новому поглянути на проблему гендерної нерівності в енергетиці та довів, що повна концентрація на одній проблемі може дати дуже хороші результати» – поділилася своїми враженнями учасниця команди-переможниці Катерина Гілянчук з міста Острога Рівненської області.
Партнер події: АТ «Укргазвидобування»
Медіапартнери: Mind.ua, #Букви, Українська енергетика.
Контактна інформація: Чайка Дар’я, PR-менеджерка Центру «Розвиток КСВ», [email protected]
________
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об'єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) тісно співпрацює з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством з метою зміцнення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичного сектору України в сучасну рушійну силу економічного зростання, що орієнтована на ринок та інтегрована в ЄС. Енергетична безпека має вирішальне значення для незалежності та національного суверенітету України. Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, безперервними, надійними та безпечними для всіх українців. https://energysecurityua.org/ua/