Нацбанк визначив перелік системно важливих платіжних систем в Україні

Нацбанк визначив перелік системно важливих платіжних систем в Україні

До них НБУ застосовує суворіші вимоги

Нацбанк визначив перелік системно важливих платіжних систем в Україні
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) визначив перелік системно важливих, соціально важливих та важливих платіжних систем в Україні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що статус соціально важливих платіжних систем підтвердили п’ять платіжних систем: «MasterCard», «Visa», «NovaPay», «Western Union», «Поштовий переказ», АТ «Укрпошта».

У категорії важливих платіжних систем у порівнянні з 2019 роком одна платіжна система «FLASHPAY» (ПрАТ «Банк Фамільний») втратила такий статус. Водночас цьогоріч до цієї категорії увійшли дві нові платіжні системи – «PrivatMoney» (АТ КБ «ПриватБанк») та «LEO» (ТОВ «ФК ЛЕОГЕЙМІНГ ПЕЙ»).

Тож до важливих платіжних систем належать: «Фінансовий світ», «MoneyGram», «City 24», «LEO», «RIA», «PrivatMoney», «INTELEXPRESS».

До платіжних організацій платіжних систем, що увійшли до категорій важливості, Національний банк установлює посилені вимоги, зокрема в частині управління та організації діяльності, доступу та участі в платіжній системі, системи управління ризиками, забезпечення кіберстійкості та управління безперервністю діяльності тощо.

Нагадаємо, НБУ оновив список системно важливих банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті