США інвестують $30 млрд у власне виробництво напівпровідників
Це знизить залежність від інших країн і допоможе наздогнати Китай

Американський регулятор розробив новий законопроект, спрямований на протистояння країнам Азії в напівпровідниковому виробництві – за рахунок розвитку власних технологій. Уряд США виділить з бюджету $30 млрд і профінансує кілька компаній, пов'язаних з проектуванням і виробництвом нових процесорів. Перші слухання Сенату з цього питання пройдуть у квітні, пише HighTech Plus з посиланням на Reuters.
Як стверджують джерела видання, рішення Сенату створить нові робочі місця і знизить залежність США від інших країн в ланцюжках поставок напівпровідників.
При цьому американські компанії спробують відразу перейти до актуального виробництва – найбільш ймовірно до 5-нм і 3-нм техпроцесами, які використовуються в смартфонах, ПК і безпілотних автомобілях.
Законопроект також не обмежиться тільки фінансовою підтримкою – у витоку йдеться, що пакет Сенату буде включати й інші елементи для стимулювання технологічного сектора США.
Нова стратегія буде побудована на базі досі не схваленого законопроекту сенатора Чака Шумера. Одна із запланованих програм повинна надати гранти компаніям, що інвестують в американські заводи і устаткування для виробництва напівпровідників, а також вкладати в дослідження і розробки в цій галузі.
Інша програма запропонує уряду встановити державно-приватне партнерство для формування консорціумів з виробництва «безпечної мікроелектроніки».
«На ринку напівпровідників попит буде тільки зростати, оскільки вони необхідні в різних секторах економіки. Таким чином, потрібні великі потужності, не тільки для ПК, але і для автомобільної промисловості та інших ринків, де напівпровідники все частіше грають важливу роль», – прокоментував законопроект віце-президент аналітичної компанії ASI Кент Тіббілс.
Уряд США зацікавився розвитком власного виробництва не випадково. Кілька місяців тому на напівпровідниковому ринку виникла глобальна нестача чіпів через підвищений попит з боку ІТ-компаній та автовиробників. Провідні автоконцерни, включаючи Volkswagen, Ford Motor, Subaru, Toyota Motor, Nissan Motor і багато інших, вже скоротили поставки автомобілів через дефіцит чіпів, а галузеві аналітики прогнозують збереження дефіциту на найближчі два роки.
Нагадаємо, Apple інвестує 1 млрд євро у створення в Німеччині центру з виробництва чіпів.
Крім того, Євросоюз виділить понад $150 млрд на «цифровізацію» в намаганні наздогнати конкурентів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].