На аукціоні продали електронну картину художника Beeple за рекордні $69 млн

На аукціоні продали електронну картину художника Beeple за рекордні $69 млн

Beeple став одним з трьох найдорожчих сучасних художників світу

На аукціоні продали електронну картину художника Beeple за рекордні $69 млн
Instagram beeple_crap

На аукціоні Christie's за $69,35 млн продали цифрову картину сучасного художника Beeple у вигляді невзаємозамінного токена (NFT) – унікального запису в блокчейні, який підтверджує право володіння віртуальним активом. За останні 20 хвилин ціна картини виросла більш ніж у два з половиною рази.

В результаті угоди Beeple став одним із трьох найдорожчих сучасних художників світу, зазначає Christie's, на який посилається Forbes.

Вартість NFT картини стала рекордною в світі. Минулий максимум становив $6,6 млн, які наприкінці лютого інвестор заплатив за іншу роботу Beeple у вигляді токена – за 10-секундний відеоролик про Трампа. Продавцем тоді був колекціонер мистецтва з Майамі Пабло Родрігес-Фрейл. Він купив токен на відеоролик в жовтні 2020 року майже за $67 000 – за кілька місяців вартість активу злетіла в 100 разів.

Цього разу на аукціоні продали картину під назвою «Кожен день: перші 5000 днів» (Everydays: The First 5000 Days). Її виставили на торги 16 лютого.

Картина складається з 5000 картинок: Beeple малював їх по одній протягом 5000 днів, починаючи з травня 2007 року. У картині Beeple поєднав «абстрактні, фантастичні, гротескні й абсурдні» картини, вказує Cristie's. Художник відобразив «одержимість суспільства і страх перед технологіями; бажання і відторгнення багатства і недавні політичні потрясіння в Америці», вказано на сайті аукціонного будинку.

Справжнє ім'я Beeple – Майк Вінкельман. На його аккаунт в Instagram підписані 1,9 млн осіб, він співпрацював з такими брендами, як Louis Vuitton і Nike, а також співаком Childish Gambino і співачкою Кеті Перрі.

Невзаємозамінні токени – технологія купівлі й продажу прав на цифрові активи. Інформація про покупку зберігається в блокчейні і містить унікальний цифровий підпис, що підтверджує право володіння цим активом. Наприклад, засновник Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон свій перший твіт, який став і першим в історії сервісу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті