Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Глава Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон найперший твіт в історії сервісу

Глава Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон найперший твіт в історії сервісу

Вже знайшлися охочі купити перший твіт за $1 млн

Глава Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон найперший твіт в історії сервісу
фото DR

Гендиректор і співзасновник Twitter Джек Дорсі виставив на продаж перший твіт, який був опублікований на платформі, пише Forbes. Його написав сам Дорсі 21 березня 2006 року: «just setting up my twttr» («просто налаштовую свій твттр»).

Історичний твіт Дорсі з'явився на онлайн-аукціоні Valuables. Він створений спеціально для продажу і купівлі твітів. Максимальна пропозиція ціни зросла з $500 000 до $600 000 – цю суму запропонував за твіт гендиректор компанії Bridge Oracle Хакан Еставі, випливає з інформації на сторінці лота на Valuables.

Пізніше, за оновленими даними, ціна підялася до $1 млн.

Глава Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон найперший твіт в історії сервісу

Першу заявку на твіт Дорсі вартістю $1 портал Valuables зафіксував ще 15 грудня, випливає з історії ціни. До 6 березня максимальна заявка становила $3500, але лот не привертав особливої уваги. Основний потік заявок почався після того, як Дорсі опублікував посилання на аукціон на своїй сторінці.

Фактично покупець одержує не сам твіт, а унікальний цифровий сертифікат на нього з підписом автора посту, пояснює Valuables. Сам твіт залишається на платформі. Цифровий сертифікат криптографічно підписується і включає метадані оригінального запису: дату і час публікації, його зміст і цифровий підпис криптогаманця його творця. Право на володіння твітом закріплюється в блокчейні. Такий токен може закріпити право володіння не тільки твітами, а й фотографіями, відео та іншими медіа.

Володіння цифровим контентом може бути фінансовою інвестицією, мати емоційну цінність або встановлювати відносини між колекціонером і творцем, запевняє Valuables. Портал порівнює це з автографом або колекційною карткою з набору, тільки сам предмет колекціонування в цьому випадку – унікальний. Потім твіт можна перепродати на тому ж Valuables або виставити в своїй онлайн-галереї. Або, як і будь-який інший предмет колекціонування, його можна залишити в приватній колекції.

95% від трансакції направляються творцеві твіта. 5% становить комісія Valuables. У разі вторинних угод продавець отримує 87,5%, 10% – оригінальний творець, 2,5% – сама платформа. Гроші направляються на криптогаманець продавця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті