Глава Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон найперший твіт в історії сервісу
Вже знайшлися охочі купити перший твіт за $1 млн

Гендиректор і співзасновник Twitter Джек Дорсі виставив на продаж перший твіт, який був опублікований на платформі, пише Forbes. Його написав сам Дорсі 21 березня 2006 року: «just setting up my twttr» («просто налаштовую свій твттр»).
Історичний твіт Дорсі з'явився на онлайн-аукціоні Valuables. Він створений спеціально для продажу і купівлі твітів. Максимальна пропозиція ціни зросла з $500 000 до $600 000 – цю суму запропонував за твіт гендиректор компанії Bridge Oracle Хакан Еставі, випливає з інформації на сторінці лота на Valuables.
Пізніше, за оновленими даними, ціна підялася до $1 млн.

Першу заявку на твіт Дорсі вартістю $1 портал Valuables зафіксував ще 15 грудня, випливає з історії ціни. До 6 березня максимальна заявка становила $3500, але лот не привертав особливої уваги. Основний потік заявок почався після того, як Дорсі опублікував посилання на аукціон на своїй сторінці.
Фактично покупець одержує не сам твіт, а унікальний цифровий сертифікат на нього з підписом автора посту, пояснює Valuables. Сам твіт залишається на платформі. Цифровий сертифікат криптографічно підписується і включає метадані оригінального запису: дату і час публікації, його зміст і цифровий підпис криптогаманця його творця. Право на володіння твітом закріплюється в блокчейні. Такий токен може закріпити право володіння не тільки твітами, а й фотографіями, відео та іншими медіа.
Володіння цифровим контентом може бути фінансовою інвестицією, мати емоційну цінність або встановлювати відносини між колекціонером і творцем, запевняє Valuables. Портал порівнює це з автографом або колекційною карткою з набору, тільки сам предмет колекціонування в цьому випадку – унікальний. Потім твіт можна перепродати на тому ж Valuables або виставити в своїй онлайн-галереї. Або, як і будь-який інший предмет колекціонування, його можна залишити в приватній колекції.
95% від трансакції направляються творцеві твіта. 5% становить комісія Valuables. У разі вторинних угод продавець отримує 87,5%, 10% – оригінальний творець, 2,5% – сама платформа. Гроші направляються на криптогаманець продавця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].