Верховний Суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку «Грін Банку» — НБУ

Верховний Суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку «Грін Банку» — НБУ

Позивачами у цій справі були міноритарні акціонери банку

Верховний Суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку «Грін Банку» — НБУ
фото: bank.gov.ua

26 лютого касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду остаточно підтвердив законність виведення з ринку «Грін Банку» та відмовив у поверненні йому банківської ліцензії. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Позивачами у цій справі були міноритарні акціонери банку – ТОВ «Марго Груп» та ТОВ «Максімус і КО», які володіють по 9,9152% акцій банку.

Підставами для цього були недоведеність позивачами їх права звернення до суду із таким позовом в інтересах банку, адже вони не були контролюючими акціонерами та не входили до керівних структур банку.

«Згідно з висновками Великої Палати Верховного Суду та ураховуючи практику Європейського суду з прав людини ці умови є обов’язковими для звернення до суду із таким позовом в інтересах банку. Тому суд касаційної інстанції змінив постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2016 року в цій справі в частині мотивів відмови у задоволенні позовних вимог ТОВ «Марго Груп» та ТОВ «Максімус і КО», – пояснили у Нацбанку.

Постанова Верховного Суду є остаточною у вказаній судовій справі та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо: рішення Національний банк прийняв у січні 2015 року. Основною підставою був факт здійснення банком ризикової діяльності, що загрожувало інтересам вкладників та кредиторів банку, та неодноразове порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

У липні 2014 року Генпрокуратура повідомила, що «Грін банк» був підконтрольний  колишньому Міністру доходів і зборів Олександру Клименку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті