Син Ахметова придбав віллу в передмісті Женеви за 2 млрд грн – Лещенко

Син Ахметова придбав віллу в передмісті Женеви за 2 млрд грн – Лещенко

Розкішну віллу, а також ділянку площею 7600 кв м спадкоємцю Ахметова продав співвласник імперії TAG і команди McLaren Formula One, який входить в список 100 найвпливовіших арабів світу

Син Ахметова придбав віллу в передмісті Женеви за 2 млрд грн – Лещенко
фото www.kyivpost.com

Спадкоємець олігархічної імперії, створеної найбагатшою людиною в Україні Рінатом Ахметовим, Дамір Ахметов у грудні 2020 року купив віллу в передмісті Женеви за 60 млн швейцарських франків (2 млрд грн). Про це заявив Сергій Лещенко на сторінках видання Kyiv Post.

За його даними, згідно із записами в державній земельній книзі, будинок розташований за адресою Chemin de Botterel 5, 1222 Vésenaz, Швейцарія. Це приватна вулиця. Тут Дамір Ахметов купив два будинки – розкішну віллу і будинок поменше по сусідству, а також ділянку площею 7600 квадратних метрів. Продавцем був Мансур Акрам Одже, французький бізнесмен, який народився в Саудівській Аравії. Він є співвласником імперії TAG і команди McLaren Formula One і входить в список 100 найвпливовіших арабів світу.

32-річний Дамір – старший син «найбагатшого олігарха найбіднішої країни Європи» Ріната Ахметова. Він покинув Україну в віці 10 років, навчався у Швейцарії і Великобританії. Дамір Ахметов є членом наглядових рад енергетичних і металургійних компаній свого батька, ДТЕК і «Метінвест». За словами Лещенка, він ніколи не вів бізнес самостійно і брав участь тільки в управлінні компаніями свого батька.

Власний капітал Ріната Ахметова, за версією Forbes, складає $7,6 млрд.

Лещенко, який є членом наглядової ради «Укрзалізниці», наголосив, що «2 млрд грн – це гроші, які цей клан вивів і мав би заплатити Українській залізниці». Він додав, що торік УЗ зазнала збитків через те, що деякі олігархи, зокрема Ахметов, «не платять справедливі тарифи за транспортування залізної руди, а акумулюють свої кошти за кордоном і купують за них нерухомість».

«Прибуток Ахметова формується не тільки за рахунок сміховинної ренти за видобуток залізної руди. Для реалізації руди на світових ринках її необхідно транспортувати в морські порти України по коліях національної залізничної компанії «Укрзалізниця». Тарифи на транспортування залізної руди не покривають витрат – кожна тонна перевозиться з 19% збитком для «Укрзалізниці», – розповів Лещенко.

Попередні придбання Ахметова також вражали своєю ціною. У 2007 році український мільярдер купив найдорожчу квартиру у світі, зайнявши три поверхи житлового комплексу One Hyde Park в Лондоні. Він заплатив за неї $220 млн, а потім ще як мінімум $60 млн на її меблювання.

Ахметов також купив палац сумнозвісного бельгійського короля Леопольда II на Французькій Рив'єрі в Сен-Жан-Кап-Ферра у 2019 році. Він заплатив 200 млн євро за віллу Les Cedres виробнику алкогольних напоїв Campari Group.

За словами Лещенка, в Ахметова також є будинок на французькому гірськолижному курорті Куршевель, оповитий розкішшю, в найпрестижнішому районі, на висоті 1850 метрів.

Тепер ця колекція нерухомості поповнилася віллою у Швейцарії за 60 млн франків або $64 млн.

Нагадаємо: раніше цього місяця Служба безпеки України повідомила, що розгляне питання відкриття кримінального провадження проти депутатів шостого скликання Верховної Ради, які у 2010 році голосували за ратифікацію харківських угод про продовження перебування на території України Чорноморського флоту РФ. Серед низ Ахметов, Столар, Хомутиннік, Злочевський, Хмельницький та Деркач.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло