Федеральний суд заблокував заборону США на інвестування в Xiaomi

Федеральний суд заблокував заборону США на інвестування в Xiaomi

Китайський гігант стверджує, що наполягатиме на повному скасуванні рішення американської влади

Федеральний суд заблокував заборону США на інвестування в Xiaomi
фото www.flickr.com/photos/jonrussell/16128364369

Федеральний суддя заблокував заборону США на інвестиції в компанію Xiaomi, назвавши рішення про внесення китайського технологічного гіганта в чорний список США «вкрай помилковим».

Як пише Wall Street Journal, вирішивши призупинити дію заборони, суддя Рудольф Контрерас поставив під сумнів прийняте в січні Пентагоном рішення визначити Xiaomi як компанію, пов'язану з китайськими військовими. Суддя наголосив, що в попередніх заявах суд не зміг переконливо показати, що такі зв'язки дійсно існували.

«Xiaomi – це публічна компанія, яка виробляє комерційні продукти для цивільного використання, контролюється незалежною радою та керівниками акціонерами і не контролюється або не пов'язана з іншими особами, які перебувають під контролем Китайської Народної Республіки або її служб безпеки», – сказав суддя.

Xiaomi заявила, що задоволена рішенням судді і попросить зняти заборону раз і назавжди.

Останнє рішення є перемогою для Xiaomi після того, як вона потрапила в чорний список в останні дні правління Трампа. У список, складений Міністерством оборони США, входять компанії, імовірно пов'язані з китайськими військовими. Це рішення не дозволило американським компаніям інвестувати в Xiaomi, третього за величиною виробника смартфонів у світі.

Нагадаємо: на початку березня влада США пояснила, що внесла Xiaomi  в чорний список через державну нагороду, яку отримав її засновник Лей Цзюнь. Мова йде про нагороду «Видатний будівельник соціалізму з китайською специфікою». Лей Цзюнь, що входить в число найбагатших мільярдерів Китаю зі статками $23 млрд, отримав цю нагороду від Міністерства промисловості та інформаційних технологій у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті