З 1 квітня швейцарський трейдер Proton Energy Group зупиняє відвантаження нафтопродуктів в Україну

З 1 квітня швейцарський трейдер Proton Energy Group зупиняє відвантаження нафтопродуктів в Україну

Серед причин такого рішення в компанії називають дії української влади, спрямовані проти компанії та мережі АЗС Glusco

З 1 квітня швейцарський трейдер Proton Energy Group зупиняє відвантаження нафтопродуктів в Україну
фото: pexels.com

Швейцарський трейдер Proton Energy Group S.A. припиняє постачання нафтопродуктів в Україну з 1 квітня 2021 р. Про це повідомляє enkorr.ua з посиланням на лист компанії до її українських контрагентів.

«З глибоким жалем повідомляємо Вам, що Proton Energy Group SA прийняла рішення припинити співпрацю і припинити постачання нафтопродуктів на український ринок з 1 квітня 2021 року. <...> Просимо Вас вважати цей лист офіційним повідомленням про розірвання контракту. Докладаємо угоду про розірвання договору для Вашого затвердження і підписання», – йдеться в листі Proton.

Серед причин такого рішення в компанії називають дії української влади. «На початку березня 2021 року компанія отримала інформацію від одного з членів Нафтогазової асоціації України про те, що Служба безпеки України настійно рекомендує учасникам українського паливного ринку не співпрацювати з Proton Energy Group SA і утримуватися від купівлі нафтопродуктів у компанії. Крім того, минулого тижня ми стали свідками подій щодо мережі АЗС Glusco, що належить Glusco Energy SA, і члена Нафтогазової асоціації України. Раніше, в лютому 2021 року технологічний обсяг дизельного пального в трубопроводі, який належить компанії, було незаконно заарештовано українською владою», – пояснюються причини у зверненні трейдера.

«У результаті вищевказаних... дій української влади у Вас можуть бути затримки й/або відмова в митному оформленні нафтопродуктів, що постачаються компанією до українського кордону. Компанія несе фінансові втрати через арешт свого дизельного пального і хотіла б уникнути такої ситуації для Вашого бізнесу...», – пишуть у Proton.

Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн заявив, що подібна ситуація може призвести до неконтрольованого підняття цін.

«Якщо буде нестача хоча б 1% в балансі, це здатно неконтрольовано підняти ціни. Починає працювати ланцюгова реакція: на якійсь АЗС пропадає паливо, споживачі в паніці накидаються на інші станції, заправляючи повні баки, і так далі. В кінцевому підсумку АЗС швидше за все будуть обмежувати вільний продаж, так як підвищувати ціни для охолодження попиту може виявитися загрозливо. Ну і звичайно ж, по повній дістанеться «конечнікам» (промспоживачам) – оптові ціни будуть на всю котушку», – написав він у Facebook.

Пристегнитесь, взлетаем! Proton Energy Group Нисана Моисеева заявила об остановке поставок в Украину с 1 апреля. «В...

Опубліковано Sergey Kuyun Понеділок, 15 березня 2021 р.

Нагадаємо: Близько 85% постачань Proton Energy Group S.A. здійснює за річними терм-контрактами. Клієнтами є найбільші гравці ринку України: Wexler Group, ОККО, WOG, KLO, Glusco, «Альянс Енерго Трейд», «Автотранс», «Надєжда», «Авантаж» та інші.

Proton Energy Group S.A. через дочірню компанію Glusco Energy S.A. володіє українською роздрібною мережею під брендом Glusco, яку на початку 2019 року було передано в управління холдингу Unimex і Wexler Group.

11 березня СБУ та податкова проводили масштабну спецоперацію на об'єктах мережі автозаправок Glusco.

У Glusco стверджують, що кримінальне провадження з ними не пов’язане.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло