Китайська влада вимагає від Alibaba позбутися медіабізнесу - WSJ
Alibaba багато років інвестувала в медіа і зібрала портфель впливових активів

Китайська влада попросила главу Alibaba Group Джека Ма підготувати план розпродажу своїх медіаактивів, розповіли джерела The Wall Street Journal. Комуністична партія вважає концентрацію ЗМІ та інтернет-сервісів у руках приватного капіталу небезпечною, пише The Bell з посиланням на WSJ.
За словами джерел видання, уряд Китаю на початку цього року провів їх ревізію і «жахнувся тому, наскільки широкими стали інтереси Alibaba в медіа».
Влада вимагає в компанії розробити план значного скорочення медіа активів, пише видання. Від чого саме доведеться позбутися Джеку Ма, поки що неясно.
Alibaba багато років інвестувала в медіа і зібрала значний портфель активів – від впливових друкованих газет до соцмереж. В їх число входять:
- 30% акцій Weibo – китайського аналога Twitter. Частка Alibaba в компанії оцінюється більш ніж в $3,5 млрд;
- 37% Yicai Media Group, одного з найвпливовіших новинних агентств Китаю;
- 6,7% Bilibili, відеоплатформи, популярної серед молодих китайців;
- головна англомовна газета Гонконгу South China Morning Post – одне з найвпливовіших якісних видань у Східній Азії.
- 5% акцій Mango Excellent Media, дочірньої компанії державного телеканалу Hunan TV;
- майже 5,3% Focus Media, найбільшому в Китаї операторі зовнішньої реклами.
Стурбованість китайської влади медійним впливом Джека Ма стала наростати в останні роки. Чиновники підозрюють Ма в тому, що він використовує цей вплив для того, щоб впливати на політику держави, коли вона приймає невигідний для Alibaba оборот, пише WSJ.
Підтвердженням того, що Alibaba впливає на свої медійні активи, співрозмовники видання назвали минулорічну історію, коли з сервісу Weibo зникли пости, в яких розповідалося про сімейний скандал топ-менеджера Alibaba.
Раніше джерела WSJ повідомили, що влада Китаю задумалася про рекордний штраф для Alibaba. За їх словами, можливе стягнення може перевищити рекордний корпоративний штраф в історії Китаю в розмірі $975 млн. Тоді видання пояснювало, що влада КНР не хоче «ламати» компанію, але від неї вимагатимуть дистанціюватися від «занадто яскравого» засновника Джека Ма і більше дотримуватися політики компартії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].