Франція та Німеччина пропонують прив'язати виконання мінських угод до конкретних дат

Франція та Німеччина пропонують прив'язати виконання мінських угод до конкретних дат

В Офісі президента запевнили, що новий план Франції й Німеччини не перетинає червоних ліній

Франція та Німеччина пропонують прив'язати виконання мінських угод до конкретних дат
Фото: Reuters

Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович розповів про новий мирний план Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він пояснив, що новий план – «спроба прив'язати до календаря конкретні дії для виконання угод, досягнутих в «нормандському» і «мінському» форматах». Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу Дом. 

«Це пропозиції французької та німецької сторін, з невеликими правками з нашого боку. З ініціативи Франції та Німеччини були представлені так звані кластери перемир'я. Вони не надто відрізняються і є розвитком всіх тих домовленостей, які були раніше досягнуті в межах «нормандського» і «мінського» форматів. Там нічого принципово нового немає, і тим паче немає перетину «червоних ліній», – розповів Арестович.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За словами спікера, плани не озвучують публічно, тому що сторони домовилися «не повідомляти те, про що перемовляються, до моменту, коли буде укладено угоду».

Також Арестович нагадав, що в України залишається план Спільних кроків з реалізації комплексу угод, який глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук представив у листопаді 2020 року.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що план мирного врегулювання ситуації на Донбасі вже готовий і чекає на затвердження з боку Росії. Це план, запропонований Німеччиною і Францією і доопрацьований Україною.

Заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко у відповідь заявив, що нічого про це не знає.

Згідно з мирним планом, представленим Леонідом Кравчуком, Україна пропонувала повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької й Луганської областей на початку 2021 року, аби створити необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

      

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло