46 страховиків та 9 кредитних спілок порушили фінансові нормативи – НБУ

46 страховиків та 9 кредитних спілок порушили фінансові нормативи – НБУ

НБУ чекає на письмові заперечення або пояснення щодо вчиненого порушення

46 страховиків та 9 кредитних спілок порушили фінансові нормативи – НБУ
Фото: flickr.com

За друге півріччя 2020 року Національний банк України (НБУ) встановив, що 46 страхових компаній та 9 кредитних спілок порушили обов’язкові фінансові нормативи. Про це повідомляється на сайті установи.

«Ми посилено слідкуємо за роботою високоризикових сегментів небанківського ринку – страховиків та кредитних спілок. Виконання обов’язкових нормативів дозволяє кредиторам та клієнтам цих фінансових установ почуватися захищеними. Попри загальне зниження кількості порушників у 2020 році, ми як регулятор повинні своєчасно реагувати на невиконання нормативів. Адже їхнє дотримання та подання звітності – одна із ключових пруденційних вимог до гравців ринку», – наголосив заступник голови НБУ Ярослав Матузка.

НБУ також зазначив, що 15 страховиків та 14 кредитних спілок не подали звітності. Відтак, за результатами порушень Нацбанк склав відповідні акти й направив фінустановам, які мають право упродовж семи робочих днів із дня отримання акту надати Нацбанку письмові заперечення або пояснення щодо вчиненого порушення.

Керівників фінустанов запросять на розгляд актів про правопорушення для надання пояснень чи заперечень стосовно допущених порушень. Запрошення буде надіслане Нацбанком не пізніше ніж за пʼять робочих днів до дати такого розгляду.

Нагадаємо: Нацбанк припинив діяльність чотирьох фінкомпаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті