ЄС не може поділитися з Україною вакцинами проти COVID-19 через зрив графіка постачань - Кулеба
Торік Україна домовилася з деякими країнами ЄС про те, що вони поділяться надлишком вакцин

Україна має домовленості з країнами ЄС, які можуть поділитися з нею вакциною проти COVID-19, проте графік постачання вакцини до цих країн ЄС був зірваний. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції після переговорів із міністром закордонних справ Словенії Анже Логаром.
«У нас ще з минулого року були переговори й домовленості з деякими країнами ЄС про те, що вони поділяться з Україною вакциною. І конкретні домовленості були досягнуті. Але графік постачання вакцини до самих цих країн ЄС був, по суті, зірваний, відповідно, посунулися і ті дати, коли ці країни можуть поділитися з нами надлишками вакцини», – сказав міністр.
Очільник МЗС зазначив, що це тільки один із потенційних каналів постачання вакцини.
«Ми фокусуємося на контрактах із безпосередніми виробниками вакцини», – додав він.
Кулеба також наголосив, що Україна підтримує якомога ширший доступ громадян до безпечних, якісних вакцин, незалежно від того, яка компанія їх виробила.
«Єдиний виняток із правила – російська вакцина «Супутник», оскільки Росія перетворила її на гібридну зброю та інструмент політичного впливу», – пояснив він.
Нагадаємо: шість країн ЄС вимагають розібратися з непропорційним розподіленням вакцин по країнах. Канцлер Австрії Себастьян Курц раніше порівняв європейський ринок вакцин з «базаром».
Розробник вакцини Pfizer створив альянс фармкомпаній, щоб задовольнити попит у Європі. 13 фармацевтичних організацій поставили мету виготовити 2 млрд доз до кінця 2021 року.
На початку березня ЄС експортував 34 млн доз вакцини COVID-19 в інші країни. Як повідомляє Bloomberg, найбільшу кількість – 9,1 млн доз – отримала Великобританія. На другому місці опинилась Канада (3,9 млн доз), США розмістились на восьмому місці з 954 000 доз.
Наразі лідерами за часткою вакцинованого населення є Сейшельські острови, Ізраїль та Велика Британія.
5 березня ЄС вперше втрутився в поставку вакцин: Італія заблокувала поставку AstraZeneca в Австралію. У січні блок ввів тимчасовий контроль над експортом вакцин, вироблених усередині блоку, після сварки з AstraZeneca і проблем з нестачею вакцин для свого населення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].