Українці сплатили перші 100 млн грн податків через єдиний рахунок

Українці сплатили перші 100 млн грн податків через єдиний рахунок

Єдиний рахунок почав діяти з початку поточного року

Українці сплатили перші 100 млн грн податків через єдиний рахунок
Фото: pixabay.com

Платники податків сплатили через Єдиний рахунок, що запрацював з 1 січня 2021 року, перші 100 млн грн. Про це повідомляє Державна податкова служба (ДПС).

«Цей комфортний спосіб сплати податків скорочує платникам фінансові витрати та час на формування розрахункових документів. Для сплати платежів до бюджетів та фондів достатньо здійснити лише один крок – заповнити платіжний документ на загальну суму зобов’язань (боргу/заборгованості) з податків та єдиного внеску», – пояснює ДПС.

Дата зарахування коштів на єдиний рахунок є датою сплати платежів до бюджетів та фондів. Перерахування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки виконують територіальні органи ДПС

Отримати інформацію про перераховані ДПС кошти на бюджетні/небюджетні рахунки платники можуть у вкладці «Стан розрахунків платників з бюджетом» приватної частини ІТС «Електронний кабінет»

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Казначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Податковим кодексом України єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Ініціатива щодо запровадження єдиного рахунку реалізовується в рамках «Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM)».

Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Митниця почала використовувати Єдиний рахунок для перерахування митних платежів з 16 квітня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті