Суд дозволив «Нафтогазу» не платити державі понад 70 млрд грн дивідендів

Суд дозволив «Нафтогазу» не платити державі понад 70 млрд грн дивідендів

Порушення з недоплати виявила Держаудитслужба

Суд дозволив 	«Нафтогазу» не платити державі понад 70 млрд грн дивідендів
Фото: pixabay.com

Окружний адмінсуд Києва скасував вимогу Держаудитслужби до НАК «Нафтогазу» сплатити в держбюджет понад 70 млрд грн дивідендів. Про це повідомляє Finbalance.

У вимозі Держаудитслужби йшлося, що НАК нарахував резерв сумнівних боргів розміром 38,4 млн грн (за 2018 рік – 24 млрд грн, за 9 місяців 2019 року – 14 млрд грн). В результаті заниження фінансових показників компанія перерахувала до державного бюджету дивідендів на 35,3 млрд грн менше, ніж була зобов'язана.

Суд дійшов висновку, що вимога Держаудитслужби доплатити дивіденди «прийнята всупереч фактичним обставинам, встановленим під час ревізії діяльності позивача».

Крім того, Держаудитслужба отримала довідку від Офісу великих платників податків, де йшлося про те, що  «Укртрансгаз» завищив операційні витрати на 37,3 млрд грн. Таким чином «Нафтогаз» не доплатив ще 35,1 млрд гривень дивідендів. Однак суд прийняв рішення, що викладену у довідці інформацію Держаудитслужба не перевіряла.

Як результат, сукупний борг компанії становив понад 70 млрд грн.

У жовтні  минулого року видання «Економічна правда» повідомила про те, що Державна аудиторська служба направила матеріали ревізії НАК «Нафтогаз України» до Головного управління контррозвідки СБУ.

В акті ревізії, який був спрямований СБУ, йдеться про «масштабні порушення, неефективні управлінські рішення і ризикові операції, які призвели або можуть призвести до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 176,190 млрд грн, зокрема фінансові порушення, що призвели до втрат – 75,486 млрд грн».

Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомляв, що за фактом діяльності менеджменту НАК «Нафтогаз України» порушено кримінальне провадження, а в листопаді 2020 СБУ почала розслідування за підсумками аудиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло