СБУ проводить розслідування за підсумками аудиту «Нафтогазу» – Шмигаль

СБУ проводить розслідування за підсумками аудиту «Нафтогазу» – Шмигаль

Державна аудиторська служба виявила проблем у фінансовій звітності компанії

СБУ проводить розслідування за підсумками аудиту 	«Нафтогазу» – Шмигаль
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) проводить розслідування за підсумками аудиту НАК «Нафтогаз», який провела Державна аудиторська служба, а після завершення оприлюднить його результати. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Хард з Влащенко» на телеканалі «Україна 24».

«Результати (аудиту – Mind) негативні. Частину ми бачили вже в ЗМІ, але там були представлені некоректні матеріали. За підсумками аудиту СБУ зараз проводить розслідування, результати будуть оприлюднені», – сказав Шмигаль 

Він зазначив, що за негативні результати у фінансовій звітності держкомпаній відповідальність понесуть правління, керівники й, зокрема, наглядові ради.

«Все це прописано в статутах. І всіх людей, які умовно можуть бути винними в якихось порушеннях, легко визначити і вказати на їх відповідальність. І вони не можуть сказати: «Нам подзвонили з Кабміну, це політично необхідне рішення». Ці підприємства є самостійними суб'єктами економічної активності», – пояснив Шмигаль.

Раніше інтернет-видання «Економічна правда» повідомила про те, що Державна аудиторська служба направила матеріали ревізії НАК «Нафтогаз України» до Головного управління контррозвідки СБУ.

В акті ревізії, який був спрямований СБУ, йдеться про «масштабні порушення, неефективні управлінські рішення і ризикові операції, які призвели або можуть призвести до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 176,190 млрд грн, зокрема фінансові порушення, що призвели до втрат – 75,486 млрд грн».

Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомляв, що за фактом діяльності менеджменту НАК «Нафтогаз України» порушено кримінальне провадження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті