Нафтогазова BP запланувала будівництво об’єкта, який вироблятиме до 1 ГВт «блакитного» водню

Нафтогазова BP запланувала будівництво об’єкта, який вироблятиме до 1 ГВт «блакитного» водню

Об’єкт, якщо все піде за планом BP, стане «найбільшим водневим проєктом у Великій Британії»

Нафтогазова BP запланувала будівництво об’єкта, який вироблятиме до 1 ГВт «блакитного» водню
фото www.flickr.com/photos/singlemoment/2368041556

Нафтогазова компанія BP заявила, що працює над планами зі створення великого об'єкта, який до 2030 року зможе виробляти до 1 ГВт «блакитного водню». Як повідомляє CNBC, так званий «блакитний» водень виробляється з використанням природного газу, при цьому викиди CO2, які утворюються в процесі, уловлюються і зберігаються.

Розробка, яку ВР називає «найбільшим водневим проєктом у Великій Британії», знаходитиметься в Тісайді, на північному сході Англії.

За словами нафтогазового гіганта, розробка зможе «вловлювати і відправляти на зберігання» до 2 млн метричних тонн вуглекислого газу на рік. Уряд Великобританії хоче до 2030 року мати 5 ГВт потужностей з виробництва низьковуглецевого водню.

BP заявила, що водень, вироблений на об’єкті H2Teesside, може, серед іншого, забезпечувати енергією житлові будинки і промисловість або «використовуватися як паливо для важкого транспорту».

Остаточне інвестиційне рішення по розробці буде прийнято у 2024 році. Якщо все піде за планом, 500 МВт потужності можуть бути введені в експлуатацію до 2027 року або раніше, повідомила BP.

Протягом кілько останніх років низка великих промислових компаній оголосила про плани з впровадження екологічно чистого водню у свою діяльність.

Нагадаємо: німецька енергетична Uniper і адміністрація найбільшого в Європі порту Роттердама почали роботи над техніко-економічним обґрунтуванням будівництва заводу з виробництва «зеленого» водню з використанням електроенергії з ВДЕ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло