ФГВФО цьогоріч планує вдвічі збільшити суму відшкодування

ФГВФО цьогоріч планує вдвічі збільшити суму відшкодування

Востаннє сума відшкодування збільшувалася у 2012 році

ФГВФО цьогоріч планує вдвічі збільшити суму відшкодування
Фото: УНІАН

Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) цьогоріч планує збільшити гарантовану суми відшкодування вдвічі – до 400 000 гривень. Востаннє вона збільшувалася у 2012 році. Про це повідомляється на сайті фонду.

Водночас у ФГВФО зауважили, що спершу установі необхідно провести реструктуризацію боргів, які залишилися у спадок від банківської кризи 2014-2017 років.

У Фонді пояснили, що «затвердження програми реструктуризації, підвищення суми відшкодування за вкладами й поширення гарантій на «Ощадбанк» – єдиний пакет законопроєктів, ухвалення якого відкриває шлях до якісних змін системи гарантування».

Як зазначила фіндиректорка Фонду Олена Нужненко, таке пакетне голосування погоджене Радою з фінансової стабільності та є однією із вимог відновлення співпраці з Міжнародним валютним Фондом (МВФ).

В установі пояснили, що під час банківської кризи 2014-17 років для забезпечення виплат вкладникам майже 90 неплатоспроможних банків, Фонд був змушений залучити майже 80 млрд грн кредитних коштів під ринкові 10-14% від уряду та НБУ. Щодо Нацбанку, Фонд повністю розрахувався за боргом у майже 20 млрд гривень.

Проте окрім вже сплачених 19,6 млрд грн, обсяг боргу перед урядом наразі становить 46,9 млрд грн, «за якими до 2031 року буде нараховано ще 64,16 млрд грн відсотків».

За умовами розробленого та схваленого Радою з фінансовою стабільності Плану реструктуризації, борги Фонду будуть переведені в умовні зобов’язання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло