Уряд запровадив декларування цін на гречку, курятину, хліб та інші харчові продукти

Уряд запровадив декларування цін на гречку, курятину, хліб та інші харчові продукти

Зростання цін на продукти пояснюється подорожчанням сировини у світі

Уряд запровадив декларування цін на гречку, курятину, хліб та інші харчові продукти
Фото: pixabay.com

Мінекономіки зобов'язало ритейлерів і виробників декларувати ціни на соціально значущі продукти: гречану крупу, цукор, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби, молоко, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі, курятину, мінеральну воду негазовану, вершкове масло. Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

У Мінекономіки підкреслили наявність факторів зростання цін на продукти через ріст цін на сировину у всьому світі. Зокрема йдеться про зростання ціна на пшеницю на 60%, а на соняшник – на 120%.

«Цей факт росту цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується по світовим цінам», – зазначається в повідомленні.

В уряді запевнили, що вдаватимуться до заходів для попередження значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів. Серед таких заходів – декларування цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.

«Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари Міністерство здійснює моніторинг цін на продукти та веде постійний діалог з ретейлерами та виробниками», – зазначив очільник Мінекономіки Ігор Петрашко.

За даними Держстату, у січні 2021 року подорожчали крупи, зокрема рис, гречка, манка та пшоно, і хліб. Вартість яловичини збільшилась на 5 гривень до 149 гривень за кілограм. Птиця подорожчала до 57,4 гривні, а куряче філе до 93 гривень за кілограм. Сало з 78 гривень подорожчало до 81 гривні за кілограм. Яйця, за даними відомства, подорожчали на 17,6%.

Bloomberg зазначає, що ціни на харчові продукти ростуть швидше, ніж інфляція і доходи. Зокрема різко зросли ціни на зерно, насіння соняшнику, соєві боби й цукор різко зросли, в результаті чого світові ціни на харчові продукти в січні досягли нового шестирічного максимуму. Видання зазначає, що вони навряд чи впадуть найближчим часом через поєднання поганої погоди, підвищеного попиту і вражених вірусом глобальних ланцюжків постачань.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло