Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Ціни на харчові продукти ростуть швидше, ніж інфляція і доходи

Ціни на харчові продукти ростуть швидше, ніж інфляція і доходи

Оскільки пандемія COVID-19 завдає шкоди економічному зростанню, у всьому світі посилюються побоювання з приводу голоду і недоїдання

Ціни на харчові продукти ростуть швидше, ніж інфляція і доходи
фото www.flickr.com/photos/claudia_photography/107586480

Світові ціни на харчові продукти зростають, і зараз для цього найбільш невдалий час, пише Bloomberg.

В Індонезії тофу на 30% дорожче, ніж був у грудні. У Бразилії ціни на місцеві сорти черепахи виросли на 54% в порівнянні з січнем минулого року. У Росії споживачі платять за цукор на 61% більше, ніж у 2020 році.

Ринки, що розвиваються відчувають біль від різкого стрибка цін на сировину, оскільки ціни на сировинні товари, від нафти до міді і зерна, ростуть через очікування відновлення економіки після пандемії, а також украй м'якої грошово-кредитної політики.

Споживачам в США, Канаді і Європі також варто почати турбуватися, оскільки компанії, які вже відчувають тиск через збої, пов'язаних з пандемією, а також зростаючих витрат на транспортування і пакування, вичерпують можливості впоратися з цим сплеском.

«Людям доведеться звикнути платити більше за їжу, – сказав Сільвен Шарлебуа, директор Лабораторії агропродовольчої аналітики Університету Далхаузі в Канаді. – Далі буде тільки гірше».

Наступний етап продовольчої інфляції буде особливо важким, зазначає агентство. З огляду на те, що пандемія завдала шкоди світовій економіці, вона породила нові побоювання з приводу голоду і недоїдання навіть в найбагатших країнах світу.

У Великобританії фонд Trussell Trust роздавав дітям рекордні 2600 продовольчих пакунків в день в перші шість місяців пандемії. У США через кризу COVID-19 13,2 млн осіб зіткнулися з проблемою відсутності продовольчої безпеки, що на 35% більше, ніж у 2018 році, згідно з оцінками Feeding America, найбільшої національної організації з надання допомоги голодуючим.

За даними NielsenIQ, в США ціни виросли майже на 3% за рік, що закінчився 2 січня, що приблизно вдвічі перевищує загальний рівень інфляції. Цей невеликий стрибок є істотним для сімей, які вже перебувають на межі. За даними Міністерства сільського господарства США, найбідніші американці вже витрачають 36% свого доходу на харчові продукти, а масові звільнення на низькооплачуваних роботах, таких як роздрібна торгівля і транспорт, збільшили навантаження на сімейні бюджети.

Тим часом ціни на основні харчові продукти, такі як зерно, насіння соняшнику, соєві боби і цукор, різко зросли, в результаті чого світові ціни на продукти харчування в січні досягли нового шестирічного максимуму. Вони навряд чи впадуть найближчим часом через поєднання поганої погоди, підвищеного попиту і вражених вірусом глобальних ланцюжків постачань.

Нагадаємо: на початку 2021 року в Україні виросли ціни майже всі харчі, зокрема овочі та м'ясо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті