Ціни на харчові продукти ростуть швидше, ніж інфляція і доходи
Оскільки пандемія COVID-19 завдає шкоди економічному зростанню, у всьому світі посилюються побоювання з приводу голоду і недоїдання

Світові ціни на харчові продукти зростають, і зараз для цього найбільш невдалий час, пише Bloomberg.
В Індонезії тофу на 30% дорожче, ніж був у грудні. У Бразилії ціни на місцеві сорти черепахи виросли на 54% в порівнянні з січнем минулого року. У Росії споживачі платять за цукор на 61% більше, ніж у 2020 році.
Ринки, що розвиваються відчувають біль від різкого стрибка цін на сировину, оскільки ціни на сировинні товари, від нафти до міді і зерна, ростуть через очікування відновлення економіки після пандемії, а також украй м'якої грошово-кредитної політики.
Споживачам в США, Канаді і Європі також варто почати турбуватися, оскільки компанії, які вже відчувають тиск через збої, пов'язаних з пандемією, а також зростаючих витрат на транспортування і пакування, вичерпують можливості впоратися з цим сплеском.
«Людям доведеться звикнути платити більше за їжу, – сказав Сільвен Шарлебуа, директор Лабораторії агропродовольчої аналітики Університету Далхаузі в Канаді. – Далі буде тільки гірше».
Наступний етап продовольчої інфляції буде особливо важким, зазначає агентство. З огляду на те, що пандемія завдала шкоди світовій економіці, вона породила нові побоювання з приводу голоду і недоїдання навіть в найбагатших країнах світу.
У Великобританії фонд Trussell Trust роздавав дітям рекордні 2600 продовольчих пакунків в день в перші шість місяців пандемії. У США через кризу COVID-19 13,2 млн осіб зіткнулися з проблемою відсутності продовольчої безпеки, що на 35% більше, ніж у 2018 році, згідно з оцінками Feeding America, найбільшої національної організації з надання допомоги голодуючим.
За даними NielsenIQ, в США ціни виросли майже на 3% за рік, що закінчився 2 січня, що приблизно вдвічі перевищує загальний рівень інфляції. Цей невеликий стрибок є істотним для сімей, які вже перебувають на межі. За даними Міністерства сільського господарства США, найбідніші американці вже витрачають 36% свого доходу на харчові продукти, а масові звільнення на низькооплачуваних роботах, таких як роздрібна торгівля і транспорт, збільшили навантаження на сімейні бюджети.
Тим часом ціни на основні харчові продукти, такі як зерно, насіння соняшнику, соєві боби і цукор, різко зросли, в результаті чого світові ціни на продукти харчування в січні досягли нового шестирічного максимуму. Вони навряд чи впадуть найближчим часом через поєднання поганої погоди, підвищеного попиту і вражених вірусом глобальних ланцюжків постачань.
Нагадаємо: на початку 2021 року в Україні виросли ціни майже всі харчі, зокрема овочі та м'ясо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].