Перша зустріч глав МЗС Китаю та США закінчилася сваркою

Перша зустріч глав МЗС Китаю та США закінчилася сваркою

Офіційна фотосесія перетворилася на півторагодинний обмін взаємними образами

Перша зустріч глав МЗС Китаю та США закінчилася сваркою
фото Shutterstock

Переговори в Анкориджі (штат Аляска) стали першою для адміністрації президента США Джо Байдена двосторонньою зустріччю високого рівня з колегами з Китаю. Щодо зустрічі покладалися великі сподівання на покращення відносин між державами.

Однак навіть офіційна фотосесія, розрахована на кілька хвилин, перетворилася на півторагодинний обмін образливими словами і докорами, пише CNBC.

На зустрічі з боку США були присутні держсекретар Ентоні Блінкен і радник президента з національної безпеки Джейк Салліван, а з боку Китаю – глава канцелярії комісії ЦК КПК у закордонних справах Ян Цзечи і міністр закордонних справ Ван І.

Початок переговорів запам'ятався перепалкою офіційних осіб США і КНР, які незвично показали на публіці відверту взаємну неприязнь. Це перші переговори високого рівня між двома країнами з моменту вступу Джо Байдена на посаду президента.

Розрахована на чотири хвилини фотосесія несподівано тривала більше години, оскільки співрозмовники продовжували обмінюватися різкими і грубими випадами, зачіпаючи не тільки питання двосторонніх відносин, а й регіональні проблеми. Поряд з цим політики попросили журналістів не розходитися, щоб ті могли зафіксувати позиції сторін.

На переговорах Блінкен заявив, що дії Китаю в Гонконзі, Сіньцзяні та Тайвані поставили глобальну стабільність під загрозу:

«Альтернативою порядку, заснованого на правилах, є світ, де право на стороні сильного, а переможці отримують все. Це був би набагато більш жорстокий і нестабільний світ для всіх нас».

У відповідь Ян Цзечи звинуватив США в черговому прояві «менталітету холодної війни», вказавши, що Вашингтон використовував свій військовий і фінансовий потенціал як важіль тиску на інші країни і підбурював деякі з них напасти на Китай. Глава канцелярії також підкреслив, що багато американців втратили віру в демократію через випадки дискримінації та расизму в країні, згадавши «вбивства темношкірого населення».

Пізніше в розмові з журналістами Ян Цзечи визнав, що його відповідь Блінкеном виявилася несподіваною, але і заяви самого держсекретаря були «нормальними». Американський політик і в минулому звинувачував китайську владу в «геноциді» уйгурів (велика тюркомовна корінна громада в Сіньцзяні).

Нагадаємо, раніше Джо Байден назвав Путіна вбивцею і пообіцяв, що Росія заплатить за втручання у вибори в США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло