Вчені пояснили, чому в деяких людей після щеплення вакциною AstraZeneca утворюються тромби

Вчені пояснили, чому в деяких людей після щеплення вакциною AstraZeneca утворюються тромби

Ускладнення розвиваються у дуже невеликої кількості людей

Вчені пояснили, чому в деяких людей після щеплення вакциною AstraZeneca утворюються тромби
фото Pixaby

Фахівці з Норвегії та Німеччини незалежно один від одного дійшли висновку, що утворення тромбів у щеплених COVID-вакциною AstraZeneca було викликано аутоімунною реакцією, пише The Wall Street Journal, на яке посилається Інтерфакс.

Професор гематології з Норвегії Пол Андре Хольм, який очолював дослідження випадків хвороби у вакцинованих в країні, заявив, що в ході роботи було визначено антитіло, яке формується після вакцинації і може провокувати аутоімунні реакції і подальший тромбоз. Спираючись на ці висновки, норвезька влада поки що не стала відновлювати вакцинацію препаратом AstraZeneca.

Професор з Німеччини Андреас Грайнахер, під керівництвом якого також працювала група дослідників, заявив про схожі висновки. Він зазначив, що при появі головного болю, запаморочення або порушень зору після щеплення діагностувати ускладнення можна за допомогою аналізу крові.

«У дуже, дуже невеликої кількості людей будуть розвиватися подібні ускладнення. Але у випадках, коли це відбувається, ми знаємо, як лікувати таких пацієнтів», – сказав Грайнахер.

У березні AstraZeneca опинилася в центрі скандалу через випадки утворення тромбів у вакцинованих  людей. Кілька європейських країн призупинили використання препарату, проте пізніше Європейське агентство з лікарських засобів підтвердило безпеку вакцини. У свою чергу ВООЗ заявила, що переваги препарату суттєво перевищують можливі ризики.

Після цього в багатьох країнах, серед яких Італія, Франція і Канада, знову дозволили використовувати препарат. Але кілька держав, включаючи Норвегію, Швецію і Данію, вирішили зібрати більше даних перед відновленням кампанії.

Нагадаємо, президент Зеленський припустив, що на вакцину AstraZeneca здійснюється інформаційна атака.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло