Президент продовжив санкції проти «Сбербанку» і «Промінвестбанку»

Президент продовжив санкції проти «Сбербанку» і «Промінвестбанку»

Санкції передбачають запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов'язаних з банками осіб

Президент продовжив санкції проти 	«Сбербанку» і 	«Промінвестбанку»
Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) від 11 березня про запровадження санкцій проти двох російських банків: «Сбербанк» і «Промінвестбанк». Про це повідомляється на сайті президента.

Санкції передбачають запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов'язаних з банком осіб. Кабмін зі Службою безпеки України та Нацбанком мають забезпечити реалізацію та моніторинг обмежувальних заходів. Міністерство закордонних справ України повинно поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США й інших держав про застосування санкцій і поставити перед ними питання про введення аналогічних обмежувальних заходів.

Санкції ввели терміном на три роки. 

22 березня 2017 року Нацбанк ввів санкції проти «дочок» російських держбанків. Банкам заборонили здійснювати будь-які операції на користь пов’язаних з ними осіб.

7 квітня 2017 року «Сбербанк Росії» на своєму офіційному сайті розмістив оголошення про остаточний вихід з українського ринку. Свої дії банк пояснив довгостроковими негативними тенденціями в економічному житті України, які створили передумови для прийняття «Сбербанком» такого рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло